Sloboda danas predstavila novog generalnog direktora, veliki je navijač kluba

,

Na današnjoj konferenciji za medije FK Sloboda predstavio je novog generalnog direktora Kluba.

Riječ je o Eldaru Jusufoviću, diplomiranom ekonomisti iz Tuzle. Dugogodišnji je radnik u privatnom sektoru prodaje i marketinga i navijač Slobode, a protekih više od godinu dana radio je na poboljšanju marketinga u našem Klubu.

“Poznajem situaciju u Klubu, dosta pozitivnih stvari se dogodilo u posljednje vrijeme oko Kluba. Mislim da imamo dosta mogućnosti i slijedi nam dosta mukotrpnog rada u narednom periodu. Zahtijevat ću da se poštuje Klub, da se radi i da svi zajedno imamo jedan cilj, a to je uspješna i stabilna Sloboda”, rekao je Jusufović.

Eldar je u svom obraćanju istakao i planove i ciljeve koje želi ispuniti u narednom periodu.

“U svom budućem planu rada za period 2022.-2025. godina sadržani su ciljevi koji podrazumijevaju intenzivan rad na organizacijskom jačanju i stabilnosti kluba, brendiranju FK Sloboda Tuzla kao prepoznatljivog simbola sportskog identiteta Grada Tuzla i Tuzlanskog kantona, unaprijeđenje fan shopa i komunikacije sa članovima, navijačima i simpatizerima kluba. Moja želja i jedan od zadataka je i organizacija međunarodnog memorijalnog turnira ‘Mustafa Hukić’, gdje ćemo okupiti klubove iz regije i oživjeti sjećanje na legendarnog fudbalera Slobode i velikana bh. fudbala, rahmetli Mustafu Hukića. S obzirom na dugoročne tendencije kluba da omladinski pogon bude generator budućih selekcija, posebnu pažnju imperativno ću usmjeriti na jačanje svih selekcija omladinskog pogona, njihovu promociju i osnaživanje. Finansijska stabilnost kao važan faktor funkcionisanja kluba je imperativ kao i formiranje stabilne sredine za investitore i sponzore, a koja se može postići samo predanim i transparentnim radom. Posebno mi je važno uspostavljanje sistema podrške FK Sloboda Tuzla od strane šire društvene zajednice. FK Sloboda mora biti stabilan klub jer mi, Slobodaši, to zaslužujemo”, istakao je novi generalni direktor FK Sloboda.

U susret 5. kolu m:tel Premijer lige BiH u kojem naš tim na Gradskom stadionu u Banovićima dočekuje banjalučki Borac, pozvao je sve navijače i simpatizere da u što većem broju dođu i podrže crveno-crne u pohodu na nove bodove.

Sigurna pobjeda GOŠK-a u Lukavcu, Zvijezda bolja od Bratstva

U subotu 24. septembra odigrano je sedam utakmica m:tel Prve lige FBiH, lideri na tabele GOŠK iz Gabele nakon prvog poluvremena imao je prednost u Lukavcu 0:2, pogađali su Šero u 21’ i Nižić u 33’, Šero je pred kraj imao veliku priliku za 0:3, ali je promašio prazan gol. U drugom dijelu utakmice mreže su mirovale i nova pobjeda Gabeljana.

U Srebreniku nakon prvog poluvremena izm,eđu OFK Gradine i Goražda, Mehmedović je u 10’ doveo domaće u prednost 1:0, da bi Konjilić u 29 izjednaćio na 1:1. U 49’ Sjepanović je ponovo doveo domaći sastav u prednost u 49’ od 2:1, što je i konačan rezultat.

Gradačaćka Zvijezda je ugostila gračaničko Bratstvo, Mujagić je doveo domaće u vodstvo u 17’ četiri minute kasnije Fačić je povečao na 2:0, minutu prije kraja prvog poluvremene Ljuca je pogodio za 2:1

U Travniku bivši premijerligaš Travnik za rivala je imao kakanjski Rudar, Husagić je u 11’ zatresao mrežu domaćih 0:1, da bi Džafić u 26’ povećao prednost Kaknjaca 0:2. U 70’ Goralija je pogodio za 0:3.

U Bihaću Jedinstvo i Tomislav su igrali derbi začelja, Merdović je doveo Tomislav u prednost 11’ 0:1, da bi Merdović izjednačio u 33’ 1:1. U Drugom dijelu utakmice Banović je u 64’ postiao gol za pobjedu Tomislava 1:2.

U Hadžićima domaći Radnik je ugostio BFK Simm Bau, Husein Poturalić je pred kraj utakmice postigao gol za veliku pobjedu svoje ekipa 0:1, u Doboju kod Kaknja domaća Mladost DK i banovička Budućnost su odigrali bez golova.

Ovo kolo nedjeljnim susretom su u Olovu odigrali Stupčanica i tešanjski TOŠK, u prvom poluvremenu mreže su mirovale, tako je bilo i u drugom poluvremenu.

Gradačac: NK Zvijezda – NK Bratstvo 3:1 (Mujagić 17’ 61’ Fačić 21'/Ljuca 44’)
Hadžići: FK Radnik – BFK Simm Bau 0:1 (Poturalić 84’)
Lukavac: FK Radnički – NK GOŠK 0:2 ( Šero 21’ Nižić 33’)
Srebrenik: OFK Gradina – FK Goražde 2:1 (Mehmedović 10’ Stjepanović 49'/Konjalić 39’)
Doboj Kakanj: FK Mladost – FK Budućnost 0:0
Travnik: NK Travnik – FK Rudar 0:3 (Husagić 11’ Džafić 26’ Goralija 70’)
Bihać: NK Jedinstvo – NK Tomislav 1:2 (Merdović 33’ /Šiško 11’ Banović 64)

Subota, 1.oktobar
Gračanica: NK Bratstvo – NK Travnik, Srebrenik: OFK Gradina –NK Zvijezda, Goražde : FK Goražde – BFK Simm Bau, Gabela: NK GOŠK – FK Mladost, Banovići: FK Budućnost – Radnik (H),Kakanj: FK Rudar – NK Stupčanica, Tešanj: NK TOŠK – NK Jedinstvo, Tomislavgrad: NK Tomislav – FK Radnički

Lista strijelaca,
5 golova, Sedin Ljuca (NK Bratstvo), Nihad Šero (NK GOŠK), Ajdin Mujagić (NK Zvijezda), Eldin Mehmedović (OŠK Gradina)
4 gola, Husein Poturalić (BFK Simm Bau), Kenan Šarić (NK TOŠK), Aldin Hrvanović (Radnički), Vedin Kulović (Mladost DK), MunIb Karahmetović (NK Stupčanica),
3 gola, Dino Kalesić (NK Zvijezda), Husein Poturalić (BFK Sim Bau), Asim Zec (NK Travnik), Ahmed Hasanović (Goražde), Anel Husić (Budućnost)

Ismet Nimanović

FK Igman obavio mini pripreme u Međugorju

Fudbaleri konjičkog Igmana, članovi elite bh. fudbala iskoristili su reprezentativnu pauzu u m:tel Premijer ligi BiH i obavili zajedničke mini priprememe u Međugorju od 21. do. 25. septembra.

Posljedneg dana ovih priprema u Sportskom centru „Circle“ u Međugorju odigrali su utakmicu sa sastavom NK Posušja.

Utakmica je završena rezultatom 1:1, gol za Igman je postigao Mirsad Ramić.

U 12. kolu m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, u subotu 1. oKtobra Igman će gostovati u Širokom Brijejegu gdje će se od 19:00 sati sastati sa istoimenom ekipom.

Navijači federalnog prvoligaša podigli parolu u čast Lane Pudar

GOŠK je kao gost savladao Radnički iz Lukavca u okviru 7. kola Prve Lige FBiH. Meč je obilježio sjajan potez domaćih navijača koji su su uoči početka susreta podigli parolu u čast najbolje bh. plivačice Lane Pudar.

Ponos BiH, Lana Pudar – pisalo je na paroli.

U stručnom štabu GOŠK-a je Velibor Pudar, Lanin otac, a njemu je pred početak utakmice predsjednik Upravnog odbora Radničkog Mirza Čolić uručio dres i šal kluba.

Iz Radničkog su naveli da su se na ovu lijepu gestu odlučili u znak podrške i zahvalnosti za svu radost koju je u posljednje vrijeme svojim rezultatima donijela Lana Pudar, koja je na minulom Evropskom prvenstvu za seniorke osvojila zlatnu medalju u disciplini 200 metara delfin, prenosi Avaz.ba.