Domaći fudbal

Sloboda u posljednjim trenucima spasila bod protiv Veleža

,

U okviru 16. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Veleža gostovali su Slobodi na Gradskom stadionu Tušanj. Mostarski klub je imao prednost do 94. minute susreta, ali je utakmica završena rezultatom 1-1.

Fudbaleri Slobode bili su izraziti favorit u ovom susretu, ali nisu mnogo ponudili. Istinska želja Veleža za pobjedom je presudila, a jedini pogodak za Velež postigao je Brandao u 15. minuti susreta.

Mostarski klub je bio dominantniji na terenu, iako se mora priznati da je nedostajala malo bolja fudbalska predstava sa obje strane. Nije bilo mnogo prilika, ali jeste šokantne završnice. U 94. minuti susreta Sloboda je stigla do poravnanja pogotkom Zličića.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Evo čime su Veležovci iznenadili svoju legendu u Splitu

Jučerašnja prijateljska utakmica koju je Velež odigrao u Splitu protiv Hajdua, bila je prilika i za druženje starih sportskih prijatelja. Veležova delegacija obišla je stalne muzejske postavke splitskog velikana.

Veležovce je dočekao legendarni Boro Primorac. Radi se o igraču koji je u Veležu počeo karijeru, odakle je otišao u Hajduk.

Godinama je bio pomoćni trener Arsene Wengera u Arsenalu. Trenutno je angažovan kao rukovodilac Omladinskog pogona Hajduka.

Direktor Veleža Džemil Šoše iskoristio je ovu priliku i Primorcu poklonio uramljen dres mostarskog kluba s brojem pet, koji je Boro nosio dok je igrao za “Rođene”

(FK Velež Mostar, photo: Dino Đonko)

Miloš Borovčanin je novi igrač BFK Simm-Bau

Federalni prvoligaš BFK Simm-Bau je upravo predstavio svoje novo pojačanje.

Miloš Borovčanin dolazi iz FK Ljubić Prnjavor, koji se takmiči u Prvoj ligi RS. Ovaj defanzivac ima 21 godinu.

Nastupao je još za FK Borac Banja Luka, FK Olimpik Sarajevo, FK Igman Ilidža i FK Jedinstvo Bihać.

Ove sezone je odigrao 15 utakmica i zabio je 3 gola. U cijeloj svojoj karijeri ima 49 odigranih utakmica u kojim je zabio 4 gola i dodao 1 asistenciju..

Široki Brijeg poslao dva mlada fudbalera na posudbu u 3. HNL

Široki Brijeg je poslao dva mlada defanzivca na posudbu u 3. HNL sa ciljem da skupljaju iskustvo igranja seniorskog fudbala.

Devetnaestogodišnji defanzivci Mate Zvonimir Lasić i David Martić za proljetni dio sezone nastupati u hrvatskim trećeligašima.

Obojica će seniorsko iskustvo i veću minutažu tražiti u 3. HNL – Jug. Lasić će igrati za NK Neretvanac Opuzen, dok će Martić nastupati za NK Jadran Luka Ploče.