Fudbal

Smail Prevljak postigao novi pogodak za Eupen

,

Eupen gostuje Genku u okviru trećeg kola belgijskog prvenstva, a nakon nepunih 45 minuta domaći tim ima prednost od 3-1.

Genk, inače favorizovana ekipa danas, postigao je dva pogotka u prvih 10 minuta. Oba pogotka postigao je Paintsil, ali je u 32. minuti rezultat promijenjen.

Bh. reprezentativac Smail Prevljak nastavio je sjajnu formu i postigao pogodak protiv Genka, te smanjio rezultat na 2-1.

Ipak, domaći su u 37. minuti stigli do trećeg gola preko Hrosovskyog.

Inače, Smail Prevljak je postigao tri pogotka u proteklih pet utakmica, što potvrđuje njegovu dobru formu.

Ino fudbal

Je li ovo znak da reprezentativac Srbije pravi transfer karijere?

Reprezentativac Srbije Filip Kostić, napustit će EIntracht iz Frankfurta.

Kostić nije u konkurenciju za utakmicu Superkupa Evrope protiv Real Madrida, a razlog je što reprezentativac Srbije zaključuje transfer.

Filip Kostić u narednim satima postat će novi igrač Juventusa, a Eintracht bi tako na ime obeštećenja trebao dobiti 15 miliona eura.

Kostić će se tako priključiti reprezentativnom kolegi Dušanu Vlahoviću.

Ino fudbal

Portugalski reprezentativac potpisao za engleski klub

Portugalski 25-godišnji nogometni reprezentativac Goncalo Guedes novi je igrač Wolverhamptona s kojim je potpisao petogodišnji ugovor, objavio je u ponedjeljak kasno navečer engleski premierligaš na svom mrežnom portalu.

Guedes je u Englesku stigao iz španske Valencije za koju je u prošloj sezoni postigao 13 pogodaka. U Valenciji je ovaj krilni napadač u pet sezona odigrao 178 utakmica i postigao 36 pogodaka uz 30 asistencija.

Guedes je produkt Benficine nogometne škole kroz koju je došao do prve momčadi u kojoj je debitirao sa 17 godina. Za Benficu je odigrao ukupno 67 utakmica i postigao 11 pogodaka, prije nego što je u siječnju 2017. prešao u Paris Saint-Germain. U Parizu se zadržao samo sezonu i pol i nastupio u samo 13 utakmica, a onda je ponovno pokazao svoj potencijal u dresu Valencije u kojoj je prvu sezonu proveo na posudbi iz PSG-a.

Gudes iza sebe ima 31 nastup za portugalsku reprezentaciju za koju je postigao sedam golova.

Glavni trener Wolverhamptona 46-godišnji Portugalac Bruno Lage surađivao je s Guedesom, dok je ovaj bio na počecima seniorske karijere u Benfici.

Ino fudbal

Zvanično: Fudbaler porijeklom iz BiH potpisao za Leipzig

Mladi 19-godišnji slovenski napadač Benjamin Šeško bit će novi igrač RB Leipziga, ali će do ljeta 2023. ostati u austrijskom prvaku Salzburgu u koji je stigao još 2019., objavio je u utorak njemački prvoligaš.

Šeško je za prvu momčad Salzburga prošle sezone postigao 11 pogodaka u 37 nastupa u svim natjecanjima, uključujući i šest utakmica koje je odigrao u Ligi prvaka. Svojim je pogocima i asistencijama pomogao Slazburgu da prošle godine osvoji dvostruku domaću krunu.

Za slovensku reprezentaciju Šeško je debitirao dan nakon što je proslavio 18. rođendan i do sada je sakupio 13 nastupa u kojima je postigao dva pogotka. Ovaj napadač porijeklom je iz BiH, a njegova majka je iz Doboja.

Šeško će 1. jula 2023. s RB Leipzigom potpisati petogodišnji ugovor.

“RB Leipzig je jedan od najboljih njemačkih klubova i jedan od najboljih u Europi iz godine u godinu. Klupska filozofija vjere u mlade igrače i igranja atraktivnog, napadačkog nogometa je idealna za mene. Usredotočen sam na sljedeću sezonu u Salzburgu, koju želim iskoristiti kako bih se nastavio razvijati i završiti s najvećim mogućim uspjehom”, izjavio je 195 cm visoki slovenski napadač u službenom priopćenju.