PODIJELI

Košarkaši sarajevskih Sparsa u prvom polufinalnom meču play off-a ABA 2 lige zabilježili su pobjedu protiv ekipe Podgorice. Rezultat je glasio 72:64 po četvrtinama( 29:19 , 17:13 , 10:14 , 16:18)

U prvoj četvrtini izabranici Miodraga Kadije agresivnom igrom u odbrani, ali i sjajnim vanjskim šutem prave osjetniju razliku te 3 minute do kraja prvog perioda imaju plus 13, Podgoričani mini serijom od 6:0 smanjuju na podnošljivih 7 razlike.

Sjajni Amar Gegić zaključuje prvu četvrtinu svojom trećom trojkom u prvom periodu igre i Sparsi na prvoj pauzi imaju 10 poena “viška”

Drugu četvrtinu obje ekipe otvaraju nervozno.
Podgoričani nerezonskim šutevima pokušavaju umanjiti zaostatak, s druge strane Sparsi ne uspijevaju zagraditi svoj reket i iskoristiti promašaje protivnika.
Trojkom Hasandića, i polovičnim učinkom Klavžara sa linije slobodnog bacanja 5 minuta prije pauze Sparsi imaju lagodnih +15.

Podgoričani u drugoj četvrtini jako nervozni, puno izgubljenih lopti, nerezonskih pokušaja i za 6 minuta druge dionice ubacuju samo 4 poena.
S dvije vezane trojke Podgorica smanjuje na -8, ali Gegić odmah vraća na +10.
Igrač Podgorice pokušavaju umanjiti zaostatak , ali Gediminas Orelik svojim poništava poene suparničke ekipe.
Na pauzu se odlazi tricom Slovenca Klavžara za Spars, a rezultat glasi 46:32.

Treći period bolje otvaraju Podgoričani, smanjuji na 10 razlike.
Puno neiskorištenih napada s obje strane.
Nakon 5 minute igre u drugom djelu rezultat glasi 38:46, Sparsi ne znaju za poene u ovom djelu igre, sve do 4 minute pred kraj treće četvrtine.
Podgoričani uspijevaju dobiti ovu četvrtinu i smanjiti rezultat na 46:56.

Zadnji period ponovo bolje otvaraju Podgoričani, koji polako tope prednost Sparsa
Na nešto više od 6 minuta do kraja utakmice Sparsi imaju +5.
Par minuta bez poena na obje strane razlika je i dalje ista.
Sa linije slobodnih bacanja Gegić povećava prednost Sparsa na 7 poena, ali gosti trojkom prilaze na -4.
Minut do kraja ponovo 7 poena prednosti za Sparse, neiskorišten napad, extra posjed za Sparse, a Almir Hasandić kruniše svoju sjajnu partiju trojkom sa 9 metara i Spars ima +10 .
Do kraja utakmice Sparsi polovični sa linije slobodnog bacanja, tehnička za Gediminasa .
Podgorica pogađa slobodno bacanje.
Gosti postižu jos 3 poena do kraja utakmice.

Trener Sparsa Kadija izjavio je da može biti zadovoljan pobjedom, energijom ekipe, ali smatra da su trebali pobjediti sa više koševa razlike odnosno sačuvati stečenu prednost tokom meča.
Trener ekipe Podgorice ističe da je razlika bolja nego što je bila igra njegove ekipe. Previše izgubljenih lopti koštalo je njegovu ekipu.
Sa 8 poena prednosti Sparsi ulaze u drugu utakmicu koja se igra u nedjelju u istoj dvorani.
Podsjetimo pobjednika će odlučiti koš razlika nakon dvije utakmice.