PODIJELI

U četvrtom kolu Prve lige FBiH, ekipa Sloge iz Gornjeg Vakufa, savladala je Ilidžu sa 32:26(13:13).

Utakmica je odigrana u sjajnoj atmosferi pred skoro 1.000 ljubitelja rukometa. Prvo poluvrijeme se igralo go lza gol, a na početku drugog poluvremena, domaće igračice koriste katastrofalan period igre Ilidžanki, prave seriju od 6:0, čime je pitanje pobjednika bilo odlučeno.

Slogu su do trijumfa predvodile Aida i Dalila Abazović sa po devet pogodaka, Elma Seferović je imala 14 uspješnih itnervencija, s druge strane kod Ilidžanki Jamsina Pavlović je bila najefikasnija sa šest pogodaka.

Do kraja sezone, Hrasnica, Ilidža, Sloga i Krajina će po svemu sudeći voditi žestoku borbu za plasman u PLBiH, iako su iza nas tek četiri kola.

Moramo pohvaliti i nevjerovatnu borbu i fer igru oba tima, kao i publiku, te atmosferu u dvorani. Ženska utakmica u Prvoj ligi FBiH, imala je “fudbalsku” atmosferu.