Naš portal je u dosadašnjem radu ostvario rapidan rast i u narednoj godini idemo bolje, jače i ekskluzivnije, da naše čitaoce na vrijeme obajveštavamo o sportskim dešavanjima u BiH i svijetu, a spremamo i nova iznenađenja u 2022. godini.

SRETNA VAM NOVA 2022. GODINA!

Sportske.ba tim.

Fudbal

Završnica kakva se ne pamti: Manchester City je prvak Premiershipa!

Završeno je i posljednje kolo engleskog Premiershipa, čime je kompletirana sezona 2021/22, a novi prvak Premiershipa je ekipa Manchester Cityja!

U ludoj završnici, u posljednjem kolu, Aston Villa je gostovala kod Manchester Cityja. Ekipa Stevena Gerrarda je na odmor otišla pri vodstvo od 0-1. Cash je šokirao Etihad u 37. minuti pogotkom za 0-1.

Drugo poluvrijeme donijelo je nestvarna uzbuđenja. Coutinho je u 69. minuti pogodio za velikh 0-2, a u tom trenutku Liverpool je igrao susret protiv Wolverhamptona i rezultat je bio 1-1. Gostujući tim došao je do prednosti na samom startu utakmice, a Mane brzo izjednačio.

Manchester City se nije predavao, u 76. minuti Gundogan smanjuje na 1-2, a samo dvije minute kasnije potpuna ludnica na Etihadu. City je stigao do poravnanja golom Rodrija. A onda, ludilo! U 81. minuti susreta, nakon svega pet i pol minuta od trenutka kada su gubili 0-2, City stiže do 3-2! Gundogan svojim drugim pogotkom donosi ogromnu radost na Etihadu.

Nakon ovakvog preokreta, Manchester City je zaslužio osvojiti titulu.

Liverpool je pogotkom Salaha u 84. minuti stigao do prednosti od 2-1, a konačnih 3-1 postavio je Robertson u 90. minuti utakmice. Ipak, ni pobjeda Redsima nije bila dovoljna za titulu nakon preokreta Građana.

Ekipa Leedsa uspjela je ostati u prvenstvu i naredne sezone, dok je Burnley još jedan putnik u niži rang, pored Watforda i Norwicha.

U Ligu prvaka su se plasirale ekipe Manchester Cityja, Liverpoola, Chelseaja i Tottenhama, u Evropsku ligu idu Arsenal i Manchester United, dok će West Ham u Konferencijsku ligu kao sedmoplasirana ekipa.

Zlatko Dalić objavio spisak, izostavio dvojicu i iznenadio javnost

Zlatko Dalić bjavio je popis nogometaša na koje računa za junske utakmice u Ligi nacija.

Hrvatsku prvo čekaju domaće utakmice s Austrijom (3. juna) i Francuskom (6. juna). Dalićevi izabranici 10. juna gostuju Danskoj, a tri dana kasnije ovaj ciklus zatvaraju gostovanjem Francuskoj.

Dejan Lovren nije na spisku nakon što pola godine nije igrao, Dalić je rekao da kapiten Zenita i dalje ne može igrati. Napadač Dinama Bruno Petković je opet ostao bez poziva, čak i bez pretpoziva.

Nova imena na spisku su golman Rijeke Nediljko Labrović, stoperi Martin Erlić i Josip Šutalo i napadač Petar Musa. Dalić je uz 28 poziva podijelio i nekoliko pretpoziva (Luka Ivanušec, Mile Škorić, Ivo Grbić, Nikola Moro, Filip Krovinović i Mario Vušković).

Reprezentacija Hrvatske se okuplja u Zagrebu 30. maja i u glavnom gradu Hrvatske trenirat će do 2. juna, kad putuje u Osijek gdje je 3. juna dvoboj s Austrijom. Sve utakmice u ovom ciklusu počinju u 20.45.

Fudbal

Oproštaj iz snova: Haaland odlazi u City, ali ovaj dan će pamtiti dok je živ! (VIDEO)

U okviru 34. kola njemačke Bundeslige Borussia Dortmund danas je dočekala Herthu. Milioneri su slavili rezultatom 2:1.

Ekipa iz Berlina je prva stigla do vodstva. U 18. minuti iz penala je pogodio Belfodil za 0:1. S tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, u drugom poluvremenu Borussia je stigla do preokreta: Prvo je Haaland u 68. minuti pogodio iz penala za 1:1, a konačnih 2:1 postavio je Moukoko golom u 84. minuti susreta.

Ovaj meč bio je svojevrsni oproštaj za Erlinga Haalanda koji će na ljeto postati novi fudbaler Manchester Cityja. Stoga, zaista se može reći da je ovaj oproštaj bio kao iz snova: Haaland se prije utakmice oprostio od Žutog zida, a dobio je i prigodan poklon na kojem je stajalo “Danke Erling!”.

Uz sve navedeno, Haaland se upisao i u strijelce, pa će ovaj fantastični Norvežanin definitivno ovaj dan pamtiti.