Ostali sportovi

Sutra u Sarajevu turnir u uličnoj košarci

,

U nedjelju, 03.07.2022 održati će se “3×3 Streetball Sarajevo” turnir u uličnoj košarci i okupit će profesionalne timove iz čitave Bosne i Hercegovine zajedno sa takmičarima iz Srbije te Crne Gore.

“Preko 50 prijavljenih učesnika ovog takmičenja i 15 ekipa koji nosi licencu zvaničnog FIBA turnira. Ovaj sport je u potpunoj ekspaniziji i zadovoljstvo nam je pružiti odličan turnir svim ljubiteljima ulične košarke”, naveli su organizatori ispred Udruženja “Igrajmo zajedno inicijativa”. Prioritet ovog takmičenja jeste da S

Prvi pilot turnir biti će samo za profesionalne timove, dok će u revijalnom dijelu odigrati djevojke i tako najaviti svoje kategoriue na narednom turniru . Sve posjetitelje očekuje dobra zabava uz nagradne igre, takmičenja u zakucavanju i šutiranju trojki uz nagradni fond su samo jedan od mnoštvo stvari koje nam donosi vikend koji je pred nama. Prijave za učesnike su zatvorene 01.07.

Nagradni fond za prvo mjesto nosi 2.500 KM, drugoplasirani će osvojiti 1000 KM, a takmičenje u trojkama 100 KM.

Projekat su podrzali: BH Telecom, Opcina Centar, RedBull, RSG radio.

(bhfudbal.ba)

Mustafa Hebib osvojio bronzu u Pragu

Odlični bosanskohercegovački džudista Mustafa Hebib je osvojio bronzu na nedavno održanom Evropskom kupu u Pragu za juniore u kategoriji do 81 kilogram.

Na putu do ove vrijedne medalje Hebib je u jakoj konkurenciji pobijedio Nijemca Gerrita Noacka, Turčina Musu Šimšeka, Poljaka Oskara Rogalskog i Austrijanca Mogameda Borchashvilija.

U borbi za ulazak u finale za protivnika je imao svjetskog i evropskog prvaka Adama Kopeckog, a u teškoj borbi Čeh je uspio ostvariti pobjedu i kasnije je osvojio ovaj turnir u Pragu.

Lana Pudar osvojila deseto mjesto na Evropskom prvenstvu u disciplini 50 metara delfin

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) na Evropskom prvenstvu koje se održava u Rimu zauzela je šesto mjesto u svojoj grupi polufinalne utrke 50 metara delfin s vremenom 26.56.

To nažalost nije bilo dovoljno da se plasira u finale, a Pudar je na kraju zauzela 10. poziciju. Sjajnu bh. plivačicu na Euru očekuju još dva nastupa i to u disciplinama gdje je mnogo bolja.

U nedjelju će plivati u disciplini 100 metara delfin.

Bh. plivačica u utorak ima nastup u disciplini 200 metara delfin.

Fury potvrdio da je kraj!

Nikada nije dosadno s Tyson Furyjem. Aktuelni neporaženi svjetski prvak u superteškoj kategoriji u WBC verziji na svoj 34. rođendan potvrdio je da se povlači iz profesionalnog boksa.

Kralj cigana ovo je najavio još u aprilu kada je na prepunom Wembleyu savladao Whitea u borbi za titulu. Ipak, nakon toga je u junu najavio kako će se vratiti u ring kako bi se borio s boljim iz meča Usik – Joshua za titulu apsolutnog prvaka svijeta, a prije neki dan izjavio je da bi volio ponovo da se bori s Derekom.

Izgleda da je nakon svih nagađanja ipak odlučio da definitivno stavi tačku.

„Hvala svima koji su imali uticaj na moju karijeru tokom svih ovih godina. Posle dugih razgovora odlučio sam da je ovo definitivan kraj“, napisao je Fury.

Da li je stvarno kraj ili još jedan marketinški trik Furyja i njegovog tima, pokazaće vrijeme.