Ostali sportovi

Taekwondoisti Azerbejdžana najuspješniji sa dvije zlatne medalje na drugom danu evropskog prvenstva za juniore u Sarajevu

,

Bez medalje za Bosnu i Hercegovinu

Drugi dan evropskog taekwondo prvenstva za juniore završen je danas. Na rasporedu su bile borbe u pet kategorija, juniori do 51kg, do 68kg i do 73kg, te juniorke do 42kg i 63kg.

Najbolje rezultate ostvarila je reprezentacija Azerbejdžana koji je osvojila dvije zlatne medalje.

U kategoriji juniora do 51 kilograma najbolji je bio Sayyad Dadashov iz Azerbejdžana, drugoplasirani je bio Leon Eloian iz Rusije, dok su bronzani bili Yunus Emre Tas iz Turske i Yones Darid Aulaqi iz Danske.

Lin Kovačić iz Slovenije bio je zlatni u kategoriji juniora do 68 kilograma, srebreni je bio Strahinja Milinković iz Srbije, dok su bronzane medalje osvojili Kiryl Dudarau iz Bjelorusije i Andrii Chumachenko iz Ukrajine.
Zlatnu medalju u kategoriji juniora do 73 kilograma osvojio je Yigithan Kilic iz Turske, srebreni je bio Mikel Fernandez iz Španije, a bronzani su bili Oleksandr Chumachenko iz Ukrajine i Adam Jochman iz Češke.

U kategoriji juniorki do 42 kilograma zlato je osvojila predstavnica Azerbejdžana Zemfira Hasanzade, srebro Giulia Galiero iz Italije, dok su Antonina Walczak iz Poljske i Nehir Genis iz Turske bile bronzane.

Najbolja u kategoriji juniorki do 63 kilograma bila je Vivana Marton iz Mađarske, srebrom se okitila Theopoula Sarvanaki iz Grčke, dok su bronzane medalje osvojile Vitaliya Lazuta iz Bjelorusije i Cloe Iglesias iz Španije.

Za Bosnu i Hercegovinu danas su nastupali Adin Šahić u kategoriji juniora do 51 kilogram, Muhamed Đonko u kategoriji juniora do 68 kilograma, Ira Grgić u kategoriji juniorki do 63 kilograma i Davud Mešinović u kategoriji juniora do 73 kilograma.

Jedinu pobjedu ostvario je Muhamed Đonko koji je bio bolji od predstavnika Švedske sa 31:26, ali je nakon poraza od reprezentativca Španije rezultatom 22:18 ostao bez borbe za medalju.
Evropsko prvenstvo se nastavlja sutra kada su na rasporedu borbe juniora i juniorki u ostalim kategorijama.

Pogledajte sjajan nastup Lane Pudar za plasman u finale (VIDEO)

Bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar ostvarila je plasman u finale na Evropskom juniorskom prvenstvu u Bukureštu.

Lana Pudar se plasirala u finale u disciplini 100 metara delfin, a utrku je završila na prvom mjestu. Do cilja je stigla s vremenom 59.28 sekundi te tako osvojila prvu poziciju ispred švicarske plivačice Julie Ulman na drugom mjestu.

Pogledajte Laninu utrku u polufinalu u nastavku:

Maestralna Lana Pudar ostvarila plasman u finale

Mlada bh. plivačica Lana Pudar ostvarila je plasman u finale u disciplini 100 metara delfin na Evropskom juniorskom prvenstvu koje se održava u Bukureštu.

Lana Pudar je u današnjem polufnalu u svojoj grupi zauzela prvo mjesto sa vremenom 59.28 i plasirala se u finale.

Finalna utrka na programu je u četvrtak od 17 sati i 10 minuta.

Podsjetimo, Lana je prije nekoliko dana nastupala na Mediteranskim igrama u Alžiru i osvojila dvije zlatne medalje.

Košarka

Juka uzburkao javnost: Ko Nurkića tjera iz reprezentacije BiH?

Najbolji bosanskohercegovački košarkaš Jusuf Nurkić, na Twitteru je potvrdio da će nastupati za reprezentaciju na predstojećem Evropskom prvenstvu.

Na objavu penzionisanog policajca Dragana Miokovića, da li postoji iko mjerodavan da odgovori da li je Nurkić odustao od reprezentacije, oglasio se i sam košarkaš Portlanda.

– Naravno da ne, nisam odustao. Kao što je ranije bilo poznato i treneru (Bosniću) i Košarkaškom savezu BiH “prozor” u augustu i Evropsko prvenstvo ja sam tu uz momke.Ipak, mene se “tjera” godinama iz repke. Režim ovaj ili onaj. Blizu su – napisao je centar Portlanda.

No, Nurkić nije precizirao ko i kako ga tjeraju iz reprezentacije…