Ostali sportovi

Taekwondoisti Azerbejdžana najuspješniji sa dvije zlatne medalje na drugom danu evropskog prvenstva za juniore u Sarajevu

,

Bez medalje za Bosnu i Hercegovinu

Drugi dan evropskog taekwondo prvenstva za juniore završen je danas. Na rasporedu su bile borbe u pet kategorija, juniori do 51kg, do 68kg i do 73kg, te juniorke do 42kg i 63kg.

Najbolje rezultate ostvarila je reprezentacija Azerbejdžana koji je osvojila dvije zlatne medalje.

U kategoriji juniora do 51 kilograma najbolji je bio Sayyad Dadashov iz Azerbejdžana, drugoplasirani je bio Leon Eloian iz Rusije, dok su bronzani bili Yunus Emre Tas iz Turske i Yones Darid Aulaqi iz Danske.

Lin Kovačić iz Slovenije bio je zlatni u kategoriji juniora do 68 kilograma, srebreni je bio Strahinja Milinković iz Srbije, dok su bronzane medalje osvojili Kiryl Dudarau iz Bjelorusije i Andrii Chumachenko iz Ukrajine.
Zlatnu medalju u kategoriji juniora do 73 kilograma osvojio je Yigithan Kilic iz Turske, srebreni je bio Mikel Fernandez iz Španije, a bronzani su bili Oleksandr Chumachenko iz Ukrajine i Adam Jochman iz Češke.

U kategoriji juniorki do 42 kilograma zlato je osvojila predstavnica Azerbejdžana Zemfira Hasanzade, srebro Giulia Galiero iz Italije, dok su Antonina Walczak iz Poljske i Nehir Genis iz Turske bile bronzane.

Najbolja u kategoriji juniorki do 63 kilograma bila je Vivana Marton iz Mađarske, srebrom se okitila Theopoula Sarvanaki iz Grčke, dok su bronzane medalje osvojile Vitaliya Lazuta iz Bjelorusije i Cloe Iglesias iz Španije.

Za Bosnu i Hercegovinu danas su nastupali Adin Šahić u kategoriji juniora do 51 kilogram, Muhamed Đonko u kategoriji juniora do 68 kilograma, Ira Grgić u kategoriji juniorki do 63 kilograma i Davud Mešinović u kategoriji juniora do 73 kilograma.

Jedinu pobjedu ostvario je Muhamed Đonko koji je bio bolji od predstavnika Švedske sa 31:26, ali je nakon poraza od reprezentativca Španije rezultatom 22:18 ostao bez borbe za medalju.
Evropsko prvenstvo se nastavlja sutra kada su na rasporedu borbe juniora i juniorki u ostalim kategorijama.

Tenis

Đoković nevakcinisan može igrati Roland Garros?

Francuski i italijanski mediji tokom subote navode kako bi prvi teniser svijeta Novak Đoković trebao igrati na ovogodišnjem Roland Garrosu uprkos tome što nije primio cjepivo protiv koronavirusa.

Naime, Francuska je odlučila izmijeniti dosadašnji zakon vezan uz cijepljenje te svi oni koji su preboljeli COVID-19 unatrag pola godine imaju pravo slobodno se kretati zemljom. To je razlog zbog kojeg bi se i srbijanski teniser mogao normalno pojaviti u Parizu i igrati na Rolandu Garrosu, jer je nedavno u Melbourneu predočio dokaze kako je 16. decembra 2021. bio pozitivan na COVID-19 (negativan 22. decembra).

No, s obzirom kako se zakoni u ovoj pandemiji vrlo često mijenjaju pitanje je kakva će pravila vrijediti za nekoliko mjeseci.

Roland Garros započinje 22. maja i završava 5. juna, a ukoliko će Đoković imati pravo nastupa tada će braniti naslov pobjednika iz 2021. godine. Tada je u polufinalu pobijedio Nadala, a u finalu okrenuo 0-2 u setovima protiv Tsitsipasa.

Rukomet

Novi golman u Leotaru

RK Leotar angažovao je novog golmana.

Trebinjci su u proteklom periodu tragali za novim rješenjem među stativama, a na kraju je izbor pao na Miloša Kneževića.

Radi se o golmanu iz Bačke Palanke koji će na golmanskoj poziciji zamijeniti Sidika Omerovića.

Prije nego što je došao u Leotar branio je za Spartak iz Subotice, a kroz karijeru još je bio u Proleteru, Kikindi, Slogi iz Doboja, Partizanu…

Prijelazni rok s ovim pojačanjem za Leotar nije završen.