Košarka

Težak poraz U-20 reprezentacije BiH od Grčke

,

Košarkaška U-20 reprezentacija BiH pretrpjela je težak poraz u četvrtfinalu Evropskog prvenstva “B” divizije od Grčke.

Grci, koji su ujedno domaćini turnira, protiv “Zmajeva” su slavili rezultatom 77:51.

Izabranici Senada Muminovića dobro su ušli u meč. Prvu četvrtinu dobili su rezultatom 18:11, a onda je sve krenulo nizbrdo. Sa čak 24:8 Grci su dobili drugu četvrtinu, pa su domaćini na poluvremenu imali prednost od 16 razlike.

Očajno su naši momci igrali i u trećoj dionici, koju su Grci realizirali sa 21:9. tada je već bilo jasno da se Muminovićevim pulenima piše poraz.

Na kraju je susret završio sa 77:51.

Najefikasniji u našoj reprezentaciji bio je Lončar sa 15 poena, dok je Karahodžić ubacio 14. Grke je do pobjede vodio Charalampopolu koji je ubacio 23 poena.

Košarka

Ženska reprezentacija BiH se priprema za meč protiv Belgije, upitan nastup Dragane Zubac

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u Leuvenu se uveliko priprema za sutrašnju utakmicu kvalifikacija za Eurobasket, protiv domaćina Belgije.

Selektor Goran Lojo na treninzima trenutno raspolaže sa 11 igračica koje su bile u rosteru meča s Njemačkom, dok je pod velikim upitnikom nastup Dragane Zubac, zbog bolesti mlade bh. reprezentativke.

Inače, za susret u Leuvenu vlada veliki interes. Prema riječima domaćina, dvorana Sportoase Philipsitte (kapacitet 5.000 mjesta) skoro je rasprodana.

“Rezultat protiv Njemačke nije bio prema našim očekivanjima, ali već sutra imamo priliku popraviti dojam. Dat ćemo sve od sebe da to i uradimo. Ekipu Belgije dobro poznajemo, znamo koliko mogu, ali sigurno da ćemo ih pokušati pobijediti“, kaže Zmajica Dragana Domuzin.

Utakmica Belgija – BiH igra se sutra od 16.15 sati, uz direktan TV prijenos na Sport Klubu 1.

Košarka

Odlična noć Nurkića u NBA ligi

Košarkaški reprezentativac BiH Jusuf Nurkić, pružio je odličnu partiju u pobjedi Portlanda.

Portland je nakon produžetaka rezultatom 132:129 pobijedio New York Knickse. Nurkić je na terenu proveo 37:46 minuta te je postigao 20 poena, imao osam skokova i sedam asistencija.

Grant je bio najefikasniji kod Portlanda sa 44 poena, dok je Simons postigao 38 poena.

Brunson je kod New Yorka postigao 32, a Rendle 23 poena.

Košarka

Selektor BIH: Neće uspjeh reprezentacije devalvirati raznorazni diletanti

Ženska košarkaška reprezentacija BiH sinoć je teško poražena od Njemačke rezultatom 97:58 u 3. kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Selektor BiH Goran Lojo nakon utakmice se oglasio na Facebooku poručivši kako raznorazni diletanti neće devalvirati uspjeh reprezentacije.

“Neke nove klinke, nasljednice 5. reprezentacije Evrope u 2021., 14. reprezentacija svijeta po posljednjem zvaničnom FIBA rankingu, 5. reprezentacija Evrope u 2021., učesnice svjetskog prvenstva 2022.

Ovaj rezultat se gradio pet godina, od nula bodova na zvaničnom FIBA rankingu 2017. godine do zvanično 14. reprezentacije svijeta.

Neće ga devalvirati raznorazni diletanti koji imaju lični interes, iz samo njima znanih razloga, da unište nešto što se stvaralo 5 godina.

Idemo dalje, ne odustajemo, uskoro sa novim pozitivnim strujama, nadamo se u zajedničkom pozitivnom smjeru” – poručio je Lojo.