Ino fudbal

Turska: Hadžiahmetović i Milošević pomogli Višći i Bajiću

,

Lider turskog šampionata Basaksehir u posljednje vrijeme ne igra u dobroj formi. Na posljednje tri utakmice osvojili su samo bod, a na posljednjih pet upisali su samo jednu pobjedu. Tako su od gotovog napravili veresiju i do kraja će strijepiti hoće li uspjeti osvojiti titulu ili će kao i prošle godine dozvokiti luksuz i tron prepustiti Galatasarayju.

Najveći turski klub im je za petama. Basaksehir je u petak poražen od Goztepea i izgledalo je da bi Galata mogla da se bodovno izjednači do kraja kola sa gradskim rivalom, te završnicu učini i neizvjesnom i zanimljivom. Ipak, ni oni večeras nisu uspjeli pobijediti na gostovanju kod Konyaspora. Domaći tim uspio je izdržati sve napade Galate, pa je Basaksehir i dalje lider sa dva boda viška. Do kraja su još četiri kola.

Amir Hadžiahmetović u timu Konyje odigrao je 15 posljednjih minuta, dok je Deni Milošević iako rovit na terenu proveo 90 minuta. U drugom večerašnjem susretu Malatyaspor je sa 2:1 porazio Kasimpasu u čijim redovima je nastupio Haris Hajradinović. On je na terenu proveo prvo poluvrijeme, nakon čega je zamijenjen.

Ino fudbal

Ahmedhodžić van sastava u prvoj pripremnoj utakmici, Nalić od prve minute

200227 Anel Ahmedhodzic of Malmö FF during the Europa Leauge match between Malmö FF and Wolfsburg on February 27, 2020 in Malmö.

Malmo prvu trening utakmicu protiv niželigaša Jammerbugta pred novu sezonu igra bez Anela Ahmedhodžića u sastavu. Ne zna se tačan razlog Anelovog izostanka. Ipak, najvjerovatnije je razlog to što je Anel na izlaznim vratima ovog švedskog kluba.

Ahmedhodžić je davno prerastao švedski Alsvenskan i očekuje ga transfer u neku od većih liga.

S druge strane, Adi Nalić je startao od prve minute u ovoj utakmici. Nalić će ove sezone imati priliku za veću minutažu s obzirom da Malmo ima novog trenera.

Zanimljivo, ovaj meč je na klupi počeo Amel Mujanić, dvadesetogodišnji veznjak koji je nastupao za omladinske selekcije Švedske. Možda upravo Amel krene Anelovim stopama, te zaigra za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, odnosno napravi transfer u neku jaču ligu.

Ino fudbal

Najbogatiji Afrikanac želi kupiti Arsenal

Arsenal je prošao kroz mnogo turbulentnih godina pod vlasništvom američkog biznismena Stana Kroenkea.

Amerikanac ima većinski udio u klubu od 2011. godine. Klub u tom periodu nije imao velikih uspjeha, tako da je on redovno kritikovan od strane navijača.

Prošle godine, švedski biznismen i osnivač aplikacije Spotify, Daniel Ek, poslao je ponudu za kupovinu. Međutim, Kroenke je to odbio.

Insistirao je na tome da klub nije za prodaju, te da neće prodati čak ni nekolike dionice.

Iako je odbio ponudu iz Švedske, u posljednje vrijeme se ipak priča o mogućoj prodaji Arsenala. Najbogatiji Afrikanac Aliko Dangote je spreman da kupi klub i već dugo o tome priča. On je najbogatiji u Africi već 11 godina. Njegova vrijednost je procijenjena na oko 14 milijardi američkih dolara.

Ino fudbal

Simeone u Atletico doveo Danca

Španski nogometni prvoligaš Atletico Madrid je potpisao 18-mjesečni ugovor sa danskim reprezentativnim veznjakom Danielom Wassom (32).

Po pisanju medija Atletico je njegovom dosadašnjem klubu Valenciji platio odštetu od 2,7 miliona eura. Njemu je ugovor sa Valencijom isticao na kraju ove sezone kada bi postao slobodan igrač, a sada je prvo pojačanje Atletica u zimskom prijelaznom roku.

Wass je tri sezone igrao za Celtu Vigo, a u julu 2018. prešao je u Valenciju za koju je skupio 152 nastupa i postigao 9 golova.

Za reprezentaciju Danske je odigrao 41 utakmicu, a igrao je i prošle godine za nacionalnu momčad na Euru kada je Danska stigla do polufinala.