Domaći fudbal

Tuzla City bolja od švicarskog Superligaša

,

Fudbaleri Tuzla Cityja došli su do treće pobjede na pripremama za narednu sezonu. Izabranici Milenka Bošnjakovića nakon pobjede nad Gradinom (3:2), zatim Borcem (1:0) danas su savladali švicarskog superligaša Xamax rezultatom 1:0. Pobjedonosni pogodak postigao je Ajdin Nukić u 33.minuti meča.

Trener Bošnjaković utakmicu je počeo sa ovom postavom: Fejzić, Efendić, Morris, Kojić, Šarčević, Hasanović, Mitrović, Nukić, Ubiparip, Husejinović i Ramić.

Tuzla je u prvom dijelu u potpunosti bila ravnopravna sa švicarskim superligašem a na momente i bolja, a dobru igru su krunisali u 33.minuti. Husejinović je izveo korner, domaća odbrana je izbila loptu do Nukića koji sa ivice kaznenog prostora pogađa suprotni ugao za vodstvo.

Samo što je počeo drugi dio Bošnjaković je napravio nekoliko promjena.

Priliku su u timu Tuzle u nastavku dobili i Muminović, Zlatković, Crnkić, Sesar, Stjepanović i Hadžanović. U 56.minuti Stjepanović je imao dobru priliku ali se nije najbolje snašao.

Zadnjih pola sata u igri su proveli još i Burić, Terzić, Musić i Beganović. U drugom poluvremenu Švicarci su imale više od igre, ali Muminović je sačuvao mrežu. Plavi se u nedjelju vraćaju u Tuzlu a već u utorak nastavljaju pripreme u slovenačkom Čatežu.

Evo zašto Velež do kraja jeseni neće igrati u Vrapčićima (VIDEO)

Odlukom Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine na nekoliko terena se postavlja vrhunski travnati tepih. Stoga, klubovi domaće utakmice igraju na prvoligaškim stadionima u Gradačcu, Srebreniku, Banovićima, Gabeli, Bosanskom Novom…

Kamera portala Sportske.ba snimila je teren u Vrapčićima, a sudeći po “dinamici” Velež će domaće utakmice igrati u proljetnom dijelu na svom terenu.

U najboljem slučaju krajem jeseni. Reporter Sportskih zatekao je tri osobe na terenu u Vrapčićima. Ipak, ono što sve raduje jeste da će Velež, ali i ostali premijerligaši, na čijim se stadionima izvode radovi, imati jedne od najljepših travnjaka u regionu.

Rođeni se nadaju da će Amar Osim do tada uigrati tim i da ćemo gledati Velež kao i u godini kada su osvojili Kup BiH.

Velež je odigrao do sada tri utakmice u Premijer ligi Bosne i Hercegovine i na svom kontu ima četiri osvojena boda.

ELEZOVIĆ PRED VELEŽ: Što bolje se pripremiti za protivnika, dati sve od sebe

U srijedu 17. avgusta u Gabeli u okviru zaostalog 2. kola m;tel Premijer lige BiH Igman će u Gabeli od 17:30 sati koja je odložena zbog nastupa Veleže u kvalifkacijama za UEFA Evropsku Konferencijsku ligu protiv „domaćina“ Veleža .
-Prvo velike čestitke za veliku pobjedu protiv jednog od kandidata za sami vrh, Sarajeva, što očekujete od utakmice protiv mostarskih Rođenih na stadionu „Perica Pero Pavlović“ u Gabeli, upitali smo šefa struke FK Igmana Adnana Elezovića.
„ Zahvaljujem se na čestitkama, sigurno velika pobjeda za nas koja će podići naše sampouzdanje. Vratilo nam se poslije dvije izgubljene utakmice gdje nas rezultat nije pratio.
Što se tiče utakmice sa FK Velež, igramo nakon dva dana utakmicu i imamo malo vremena za odmor, ali šta je tu je. Naše je da radimo maksimalno na svakom treningu u tišini, da se što bolje pripremimo za protivnika, da damo svoj maksimum i nadamo se najboljem „ riječi su šefa stručnog štaba konjičkog premijerligaša Igmana, Adnana Elezovića.
Ismet Nimanović

Manijaci ne mogu bodriti Želju protiv Borca, spektakl najavili za četvrtak

Fudbaleri Željezničara u subotu od 17 sati u Bosanskom Novom će igrati derbi protiv Borca.

Plavi neće imati podršku sa tribina, s obzirom na to da je FSBiH zabranio organizovani odlazak gostujućih navijača za zamjenske stadione (Borac ne može igrati na svom stadionu na kojem se izvode radovi postavljanja hibridne trave).

Ipak, Manijaci, najvatreniji navijači tima sa Grbavice, poručili su kako će na na drugi način podržati ekipu pred duel sa Banjalučanima. Za četvrtak su najavili spektakl i dolazak na trening.

– U životu je bitno raditi stvari na vrijeme… Bitno je prepoznati momenat kada se nešto treba uraditi da bi se postigao željeni efekat.

Osjeti se kako smo u protekle dvije godine sazreli kao publika na svim tribinama Željine Grbavice. To dokazuje i sama posjeta u trenucima kada se Željo grčevito bori sa raznim nedaćama, gdje je rezultat u drugom planu, podrška ne izostaje i jako su male oscilacije u broju posjetilaca na stadionu što je ogroman napredak i dokaz da se na Grbavicu dolazi iz ljubavi prema Želji, a ne zbog rezultata i protivnika.

Vratimo se na početak teksta i priče o prepoznavanju momenta… Ovo je taj momenat!

Trening pred utakmicu sa Borcem na pomoćnom terenu, iza zapadne tribine u četvrtak u 17 i 30 sati, je taj momenat!

Spriječeni smo da putujemo na gostovanje na kojem bismo im sigurno bili od pomoći. Ovo je dakle poziv pomenutoj publici sa svih tribina Željine Grbavice da se pojave na treningu i pružimo podršku, te ohrabrimo igrače pred bitno gostovanje, nakon kojeg odmah slijedi i derbi kući. Stoga će ovo biti također i poziv da napunimo Grbavicu za gradski derbi.

Ovo je momenat kada se trebamo odazvati i pokazati da nam je stalo. Termin je odličan. Tražite načine, a ne izgovore. Svi na trening!

Protivnici, trofeji, slava, rezultati… Na Grbavici se Željo iz drugih razloga prati! – poručili su Manijaci.