Ino fudbal

U Engleskoj ozvaničen sjajan posao: Brazilski napadač potpisao za 50 miliona funti

,

Dosadašnji napadač Evertona Brazilac Richarlison (25) potpisao je petogodišnji ugovor sa Tottenhamom, objavio je u petak klub iz sjevernog Londona.

Finansijski detalji ugovora nisu objavljeni, ali britanski mediji navode da je Tottenham platio 50 miliona funti plus deset miliona u bonusima.

Richarlison je u Everton stigao 2018. iz Watforda za 50 miliona funti. U dresu Evertona odigrao je 152 utakmice i postigao 53 gola. Njegovi golovi u završnici protekle sezone Premier lige bili su ključni da je Everton zadržao premierligaški status

Brazilski napadač je četvrti igrač koji je u ljetnom prijelaznom roku stigao u Tottenham, nakon hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića, veznjaka Yvesa Bissoumae i golmana Frasera Forstera.

Fudbal

Bivši reprezentativac Srbije nakon meča sa Partizanom udario fotografa

Nogometaši AEK-a iz kiparske Larnace su sinoć u beogradu izbacili Partizan iz Evropske lige, a nakon meča viđene su nemile scene.

Nakon meča koji je završen rezultatom 2:2 AEK je prošao dalje s ukupnih 4:3, a poslije utakmice nogometaš kiparskog kluba Nenad Tomović se fizički sukobio s jednim fotografom pored terena.

Tomović, bivši igrač Partizanovog najvećeg rivala Crvene zvezde, je poslije posljednjeg sudijskog zvižduka odlučio ne slaviti sa saigračima, već je pogledom tražio osobu koja ga je, prema njegovim riječima, provocirala tokom čitavog susreta.

Kada ga je prepoznao, zatrčao se i udario ga u prsa, te oborio na atletsku stazu.

Osiguranje je brzo reagovalo, kao i Tomovićevi saigrači, te je veći incident izbjegnut.

“Nisam ga udario, gurnuo sam ga, imam 20 svjedoka koji su sve čuli! Govorio mi je: ‘Ciganska pi*ko! Tvoja djeca su Cigani! Jeem ti mamu!’ Nikad ne bih reagirao da mi je psovao cigansku majku, ali kad mi djecu spomeneš, poludim. Najviše me pogodilo što mi je djecu psovao. Odmah sam mu rekao – čekaj kraj, ubit ću te. Sreća njegova što sam ga samo odgurnuo”, rekao je Tomović nakon utakmice za Informer.

Fudbal

ZVANIČNO: FIFA pomjerila početak Svjetskog prvenstva u Kataru

Svjetska fudbalska federacija (FIFA) zvanično je pomjerila datum početka Svjetskog prvenstva kako bi omogućili domaćinu Kataru da igra prvi.

Svjetsko prvenstvo u Kataru je planirano da se održi u periodu od 21. novembra do 18. decembra, prenosi Anadolu Agency (AA).

Prvenstvo su trebali otvoriti Senegal i Nizozemska 21. novembra, a kasnije tog dana u istoj grupi igrali bi Katar i Ekvador.

Međutim, Katar je kao domaćin tražio da otvori takmičenje pa je FIFA donijela odluku da turnir počne dan ranije, 20. novembra.

Katar će debitirati na Svjetskom prvenstvu u utakmici protiv Ekvadora, koja će se igrati u 19 sati po lokalnom vremenu, nakon ceremonije otvaranja na stadionu Al Bayt kapaciteta 60.000 ljudi.

Odluku je 101 dan prije početka prvenstva potpisao FIFA-in komitet koji čine predsjednik Gianni Infantino i predsjednici svih šest konfederacija (UEFA, CONMEBOL, CONCACAF, CAF, AFC i OFC).

Fudbal

Penali u Bratislavi donijeli Zrinjskom protivnika u play offu KL

Fudbaleri Zrinjskog u borbi za grupnu fazu Konferencijske lige igrat će dvomeč protiv Slovana iz Bratislave.

Slovaci su večeras na svom terenu, nakon penala, ispali od grčkog Olympiacosa.

U prvom meču bilo je 1:1, a isti rezultat bio jei nakon 90 minuta igre u Bratislavi. Poslije produžetaka rezultat je glasio 2:2, a više sreće u penal seriji imali su Grci koji su pogodili tri penala, dok su domaći pogađali dva puta.

Poveli su gosti u 54. minuti golom Zinckernagela u 54. minuti, a izjednačenje Slovanu donio je Šaponjić u 94. minuti. Grci su u 101. minuti preko Camare poveli sa 2:1. S obzirom na to da je Slovan imao igrača manje, činilo se da je sve gotovo.Domaći u 108. minuti stižu do 2:2, a strijelac je bio Green.