Ino fudbal

UEFA će šokirati odlukom o finalu Lige prvaka

,

AS otkriva senzacionalnu vijest. UEFA će uskoro finale Lige prvaka, dakle utakmicu za naslov prvaka Europe, prebaciti s tog kontinenta na drugi. Navedeni izvor piše kako su u Nyonu uvjereni da je sazrelo vrijeme za ono što je UEFA-in predsjednik Aleksander Čeferin govorio prije par godina:

Čeferin: Navijačima to nije problem. Već putuju iz Portugala u Azerbajdžan

“Moramo razgovarati o tome. Možda je to dobra ideja za budućnost. Za navijače neće biti problema. Sada već putuju iz Portugala u Azerbejdžan, što je ista udaljenost kao let iz Europe do New Yorka.” As navodi da će ti navijački letovi izgledno biti za dvije godine jer UEFA ozbiljno razmatra da finale Lige prvaka 2024. s planiranog Wembleyja preseli u New York, prenosi index.hr.

To bi bila savršena uvertira za SP koji 2026. organiziraju SAD, Meksiko i Kanada. Drugi proklamirani razlog je što je nogomet u Americi popularniji nego ikad, a u MLS više ne dolaze samo europske ili latinoameričke zvijezde na kraju karijere.

Italijani i Španci probili su led, ali ovo je nešto sasvim novo

Naravno, o onom najvažnijem razlogu UEFA ne govori niti neslužbeno, ali je samorazumljiv; odigravanje najatraktivnije utakmice klupskog nogometa na svijetu u New Yorku donijelo bi Europskoj nogometnoj uniji ogromnu zaradu.

Očekuje se dakle donošenje revolucionarne odluke o odigravanju utakmice za naslov prvaka Europe otprilike šest hiljada kilometara daleko od Europe. Do sada europski velikani utakmice ili u zadnje vrijeme Španjolci turnire nacionalnih superkupova igrali su u arapskom svijetu ili na Dalekom istoku. Naravno, zbog velike zarade koju takve revije nose, ali utakmice za trofeje u euro-kupovima nisu se još igrale van Europe.

Fudbal

Van Gaal nakon izbacivanja SAD-a: Možemo biti prvaci svijeta!

Reprezentacija Nizozemske danas je rezultatom 3:1 savladala Sjedinjene Američke Države. Na taj način Nizozemci su izborili plasman u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Nakon utakmice zanimljiv komentar dao je nizozemski selektor Louis van Gaal.

– Bio sam veoma kritičan na poluvremenu. Vodili smo 2:0, ali smo imali mnogo problema. Često smo gubili lopte što je neprihvatljivo. Budemo li ovako igrali protiv najboljih, neće ići. Već godinu dana govorim da možemo biti prvaci svijeta. Nisam rekao da ćemo to i biti, ali možemo – kazao je Van Gaal.

Fudbal

Potencijalnog reprezentativca BiH želi legendarni klub, ovo bi bio transfer karijere

Said Hamulić ove sezone je pružao fantastične partije.

Njegove igre nisu ostale nezapažene, pa se Hamulić počeo povezivati sa brojnim klubovima.

Talijanski Tuttomercato jučer je objavio da su klubovi iz Belgije, Nizozemske, Francuske i Škotske zainteresovani za Hamulića. Isti medij dodaje da je najaktivniji klub u interesovanju za Saida ustvari škotski Celtic.

Podsjećamo, Hamulić je u 17 odigranih utakmica postigao devet golova uz četiri asistencije. Trenutno je član poljskog Stal Mieleca.

Hamulić igra na poziciji napadača. Mnogi se nadaju da će u budućnosti zaigrati za reprezentaciju Bosne i Hercegovine, a ovaj talentovani fudbaler rođen je 2000. godine.

Fudbal

Argentina “poslala kući” selekciju nesuđenog Zmaja: Gaučosi u četvrtfinalu SP

U sklopu osmine finala Svjetskog prvenstva Argentina je savladala Australiju rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme nije donijelo mnogo toga zanimljivog, ali je Argentina u 35. minuti stigla do prednosti.

Na asistenciju Otamendija, Messi je u svom stilu majstorskim prizemnim udarcem pogodio mrežu Australije za 1:0. Bio je to i rezultat prvog poluvremena.

Argentina je prednost udvostručila u 57. minuti. Odbrana Australije je veoma smušeno reagovala. Golman Australijanaca Ryan je praktički poklonio loptu Gaučosima. Tu bizarnu grešku iskoristio je Alvarez koji je pogodio za 2:0.

Nakon bizarne greške kakva se ne bi smjela viđati na SP Argentina ponovo zabila (VIDEO)

Australija je teško uspijevala doći do prilika za gol. U tome su uspjeli u 77. minuti, kada su ustvari postigli i gol: Goodwin je šutirao sa distance, lopta je okrznula jednog od igrača Argentine i završila u mreži.

Postignuti gol kao da je oslobodio Australiju koja je u 81. minuti mala veliku priliku za izjednačenje: Behich je fantastičan prodor i šutirao, ali je lopta završila u korneru.

Do kraja je Argentina imala nekoliko ozbiljnih prilika ali je ostalo 3:1.

Nesuđeni reprezentativac Bosne i Hercegovine Ajdin Hrustić u igru je ušao sa klupe i u to u 58. minuti.

Ovom pobjedom Argentina je obezbijedila susret sa Nizozemskom u narednoj rundi takmičenja.