Nogometaš Porta Alex Telles uskoro će potpisati za Manchester United.

Kako javljaju britanski mediji, brazilski defanzivac Alex Telles danas će se pojaviti u Manchesteru na ljekarskom pregledu, a potom će potpisati ugovor s Unitedom.

Dva kluba su dogovorila odštetu od 15 miliona eura, kao i 2 miliona bonusa.

Dvadesetsedmogodišnjeg Tellesa čeka četverogodišnji ugovor s opcijom produženja saradnje na još jednu godinu.

Ovaj defanzivac ima jedan nastup za reprezentaciju Brazila, a za Porto je u 127 utakmica postigao 21 pogodak.

Menadžer Crvenih vragova OLe Gunnar Solskjaer želi ojačati zadnju liniju, posebno lijevu stranu za koju smatra da je Telles pravo rješenje.

United je također veoma blizu novog pojačanja u napadu, a to je urugvajski napadač Edinson Cavani.

Ino fudbal

Rangers nije jedini: Klubovi iz Bundeslige i Serije A žele Vladana Kovačevića

Iza Vladana Kovačevića sezona je za pamćenje u poljskom Rakowu.

Kovačević je proglašen najboljim golmanom poljske lige, a na ljeto će vjerovatno promijeniti klub.

Spominje se interes slavnog škotskog kluba Glasgow Rangersa, ali Škoti nisu jedini koji na radaru drže reprezentativca BiH.

Spominje se i interes klubova iz najjačih evropskih liga, Bologne iz Italije te Augsburga iz Njemačke.

Za uslugama Koačevića zainteresovana su i dva poljska kluba, Lech i Legia iz Varšave, a spominje se i belgijski Antverp…

Vrijednost reprezentativca BiH prema Transfermarkt.de portalu iznosi dva miliona eura. No, u slučaju prodaje, jasno je da bi cijena mogla biti znatno veća, a jedan dio kolača pripao bi u FK Sarajevo.

Ino fudbal

Mourinho je sinoć zaista postao poseban

Nakon što je Roma u finalu Konferencijske lige pobijedila Feyenoord sa 1-0, legendarni portugalski stručnjak Jose Mourinho u svom petom europskom finalu osvojio je i peti europskih trofej i to sa četiri različita kluba.

Prije Rome, Portugalac je europske trofeje osvajao s Portom, Interom i Manchester Unitedom.

Mourinho je postao prvi trener u historiji koji je osvojio Ligu prvaka, Kup UEFA/Europa ligu i Konferencijsku ligu i tek drugi stručnjak u historiji s pet europskih “kanti”.

Prije njega to je uspjelo i Talijanu Giovanniju Trapattoniju koji je s Juventusom osvojio Kup prvaka (1985), dva Kupa UEFA (1977, 1993), te Kup kupova (1984), a s Interom Kup UEFA (1991).

Mourinho je svoj prvi europski trofej osvojio s Portom kada je 2003. slavio u Kupu UEFA pobijedivši u finalu Celtic sa 3-2. Već iduće godine “The Special One” je s Portom postao europski prvak nakon finalne pobjede protiv Monaca sa 3-0.

Domaći fudbal

Zvanično: Jedan od ključnih igrača Borca donio odluku o nastavku karijere

FOTO FK Borac

Srbijanski veznjak Dejan Meleg, donio je o odluku o nastavku karijere.

Naime, Meleg je potpsiao novi ugovor sa Borcem, tako da će dio velikana iz Platonove biti do ljeta 2023. godine.

Po drugi put sam produžio ugovor sa FK Borac na obostrano zadovoljstvo. Naredna sezona će biti moja treća u banjalučkom Borcu i želim da se zahvalim čelnicima kluba na ukazanom povjerenju”, rekao je Meleg

Dejan je stigao u Banjaluku sredinom oktobra 2020. godine, a do sada je za klub odigrao 62 utakmice sa 11 postignutih golova. Na terenu je dao puni doprinos svim uspjesima FK Borac u proteklom periodu.

“Najteže je ponoviti dobre rezultate iz sezone u sezonu, tako da svi budemo zadovoljni što smo ponovo osvojili nastup na evropskoj sceni. “Na nama je da se što bolje pripremimo za predstojeće izazove i postignemo što bolje rezultate. “, kaže Meleg.

Bogoljub Zeljković, potpredsjednik FK Borac, kaže da su svi u klubu srećni što je Meleg odlučio da produži saradnju.

“Dejan je igrač koji je u proteklom periodu od samog početka odigrao važnu ulogu u svim našim uspjesima. Od prvog nastupa na evropskoj sceni, preko osvajanja šampionske titule i plasmana u finale Kupa BiH, do ove sezone i novog izlaska u Evropu. Vrlo brzo smo se dogovorili oko nastavka saradnje. Produžili smo ugovor na još godinu dana uz opciju dalje saradnje. ”

Zeljković ističe da rukovodstvo kluba ima dosta posla narednih dana.

“Imamo mnogo igrača kojima ističu ugovori. Pregovaramo o njihovom ostanku, a puno radimo na dolasku novih igrača. Više detalja bi trebalo biti poznato u narednoj sedmici. “, ističe Zeljković.