PODIJELI

Fudbaleri Željezničara prije dvije sezone, predvođeni Admirom Adžemom, osvojili su Kup Bosne i Hercegovine.

Bili su Plavi blizu osvajanja naslova prvaka BiH, ali ih je skupo koštao remi u Mostaru, nakon kojeg je nastavak sezone krenuo “naopako”.

Vodio je Željo u toj utakmici sa 0:3, da bi Zrinjski u posljednjih 10-ak minuta stigao do 3:3 i osvoji zlata vrijedan bod u borbi za titulu.

Za vodstvo Željezničara pogodio je Zakarić u 7. minuti. Vranješ je u 23. povisio na 0:2. Za vodstvo Željezničara od 0:3 pogodio je ponovo Zakarić u 85. minuti. Činilo se tada da Željo ima sigurno vodstvo i lidersku poziciju na tabeli, ali…

Samo dvije minute kasnije domaći stižu do gola. Iskosa je rezervista Jović izašao pred gol i pogodio mrežu Kjosevskog za 1:3. Minutu nakon toga Zrinjski postiže i drugi gol Aćimović je glavom pogodio. Minutu poslije Zrinjski stiže do poravnanja. Ponovo nakon prekida domaći postižu gol, a strijelac je bio Pezer za konačnih 3:3.

U nastavku pogledajte video izvještaj 1921.tv najbolje utakmice u historiji Premijer lige BiH.