PODIJELI

Sve utakmice 13. kola m.tel Prve lige FBiH se igraju u subotu 31. oktobra, derbi kola se igra u Tešnju, gdje petoplasirana ekipa Vis Simm Bau, 21 bod dočekuje ekipu bihaćkog Jedinstva, koje je za mjesto niže od “domaće” ekipe i sa bodom manje. Bišćani su porazom u prošlom kolu doživjeli domaći poraz od novog lidera ekipe Posušja, dok je debitant u prvoligaškom društvu zabilježio gostujuču pobjedu u Orašju, Ovaj derbi je povjeren Mariju Pejića iz Gruda, uz asitenciju, Novotravničanina Borisa Bilješka i Mostarca, Marijana Ćosića, dok je šef parade, Novotravničanin, Josip Marjanović .

Drugoplasirani kakanjski Rudar je apsolutni favorit u domaćem duelu sa pretposljenjom ekipom Slavenom iz Živinica, kao i Goražde koje će ugostiti ekipu Orašja .

Novi lider Posušje će na Mokrom Docu , nakon trijumfa u Bihaću ugostiti Zvijezdu iz Gradačca , puleni šefa struke Posušaka, Denisa Ćorića su favoriti, ali će sigurno u ovaj duelu uči sa puno opreza.

Devetolasirani bivši premijerligaš Travnik, 17 bodova, će sigurno kao i novi lider neće “lako” savladati bivšeg člana elite bh. fudbala,GOŠK – a iz Gabele.

“Fenjeraš” Čapljina će ugostiti četveroplasirani tešanjski TOŠK, dok će hadžićki Radnik za rivala imati banovićku Budućnost.

Na Gradskom stadionu u Konjicu se očekuje dobra fudbalska predstava, domaćin Igman će ugostiti trećeplasranu ekipu Bratstva iz Gračanice, sude Sarajlije, glavni je Deni Ćatibović, asistirat će mu Haris Ljuca i Edin Redžović, pod strogom kontrolom, Luke Gašića iz Odžaka. .

Subota, 31. oktobar u 13:30 sati,

Posušje : HŠK Posušje – NK Zvijezda , glavni sudija : Dragan Stojić (Mostar) , pomoćnici : Adnan Arfadžan (Jablanica) i Ivo Maglica (Livno), 4. sudija : Jure Delić (Mostar) , delegat : Franjo Smoljo (Kupres) , posmatrač : Muamer Bureković (Zenica) .

Konjic : FK Igman – FK Bratstvo , Deni Ćatibović, Haris Ljuca i Edin Redžović, Benjamin Deljković svi Sarajevo,.
Karlo Jurišić (Posušje), Luka Gašić (Odžak) .

Čapljina : HNK Čapljina – NK TOŠK ,Juraj Kovčić (Prud), Almir Huskić (Bugojno) i Nisad Ahmetašević (Gradačac), Filip Antić (OraŠje), Frano Klišanin, Boro Matan oba Livno .

Hadžići : FK Radnik – FK Budućnost , Emir Spahalić, Marko Blažević i Anis Kalajdžić, Sandi Ljevo svi Mostar,
Muhamed Huzbašić (Fojnica), Eldis Prošić (Cazin) .

Travnik : NK Travnik – NK GOŠK , Semir Sarajkić (Sarajevo), Marko Grebenar (Livno) i Amir Hušidić (Velika Kladuša), Haris Halkić (Sanski Most), Seadin Badić (Cazin) , Asmir Budimlić (Bihać) .

Goražde : FK Goražde – HNK Orašje , Elvedin Topuzović (Tuzla), Silvio Bubalo (Mostar) i Elmir Trgovćević (Tuzla), Haris Poprženović (Travnik), Mirsad Džuzdanović (Živinice), Tarik Kečo (Sarajevo) .

Kakanj : FK Rudar – NK Slaven , Ernis Džemidžić, Senad Aleta i Mirza Čehaja svi Goražde, Ermin Hadžović (Sarajevo), Dalibor Šantić (Busovača), Besim Dervišbegović (Orašje) .

Tešanj : NK Vis Simm Bau – NK Jedinstvo Mario Pejić (Grude), Boris Bilješko (Novi Travnik) i Marijan Ćosić (Mostar), Suad Nurić (Gračanica), Mirsad Drljević (Goražde), Josip Marjanović (Novi Travnik) .

(Ismet Nimanović/Sportske.ba)

PODIJELI