Connect with us

Domaći fudbal

Uzbudljivo kolo nas očekuje u futsal PLBiH

Objavljeno prije

,

U subotu i nedjelju 12. i 13. decembra igraju se utakmice 8. kola Premijer futsal lige BiH, derbi kola se igra u Tuzli gdje domaći drugoplasirani FC Salines, 15 bodova, ugoščuje Brotnjo, koje je mjesto niže od aktuelnog prvaka i dva boda manje, ovaj derbi če suditi Jablaničanin Elvir Čilić, uz pomoč Sarajlija, Sanela Herceglije i Amela Bajrovića, sve će to revnosno kontrolisati Goraždanin, Muamer Čulov .

Maksimalni lider na tabeli FC Mostar SG u ovom kolu je apsolutni favorit u domaćem duelu sa gornjevakufskom Slogom.

Na preostale tri utakmice najzanimljivi je susret u Sarajevu gdje će četveplasirana istoimena domaća ekipa, 10 bodova ugostiti tuzlanski sastav Bosnu Kompred koja je za dva mjesta niže od svog rivala i dva boda manje.Mostarski Zrinjski je ponovo domaćin, ovaj put “fenjarašu” iz Livna i očekuje četvrtu ovosezonsku pobjedu . U Gračanici pretposljednja ekipa Bosna Kompred, 7 bodova je domaćin banjalučkom Policajcu koji ima isti broj bodova kao domaći sastav .

Subota , 12. decembar,

Tuzla : FC Salines Tuzla City – MNK Brotnjo u 16:00 sati , SKPC “Mejdan “, prvi sudija : Elvir Čilić (
Jablanica), drugi sudija : Sanel Herceglija, treći sudija : Amel Bajrović oba Sarajevo, delegat : Nemanja Jović (Bjeljina), posmatrač suđenja : Muamer Čulov (Goražde) .

Mostar : FC Mostar SG Staklorad – MNK Sloga u 17:30 sati ,USRC “Midhat Hujdur”, Nermin Gabela i Jasmin Ušanović oba Goražde i Jasenko Pljevljak (Sarajevo), Rade Kovač (I. Sarajevo), Damir Knežević (Livno) .

Nedjelja, 13. decembar,

Gračanica : MNK Kaskada – KMF Policajac u 17:00 sati , SD “Luke” , Dalibor Mavrak i Vedran Marčinko oba Mostar i
Amar Macić (Mostar), Mensud Čaušević (Bosanka Otoka), Marko Bilić (Zenica) .

Sarajevo : GFC Sarajevo – MNK Bosna Kompred u 17:00 sati , SD “Skenderija”, Mala dvorana – Dali”, Goran Ilinčić (Doboj), Zoran Soknić i Slavoljub Gogić oba Istočno Sarajevo), Damir Suton (Mostar), Jasmin Smajić (Kalesija) .

Mostar : HFC Zrinjski – MNK Seljak u 20:00 sati, SD “Bijeli Brijeg”, Igor Puzović (Travnik), Mirza Zubić (Visoko) i Slavoljub Gogić (I. Sarajevo), Slavko Marjanović (Pale), Davor Mujagić (Banovići) .

(Ismet Nimanović/Sportske.ba)

NAJČITANIJE