BH Reprezentacija

Vedran Bosnić odabrao košarkaše koji napadaju Bugarsku večeras!

,

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras će od 18 sati igrati protiv selekcije Bugarske u okviru drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Utakmica će se igrati na parketu u Botevgradu, a selektor bh. košarkaša Vedran Bosnić, za utakmicu je odabrao istih 12 igrača kao i u prvoj rundi protiv selekcije Češke:

Haris Delalić

Podsjećamo, Bosna i Hercegovina je u prvom kolu na svom parketu savladala Češku sa 97:90.

Bh. kadeti ubjedljivi protiv Norveške, za plasman u četvrtfinale čekaju ostale rezultate

Muška kadetska (U-16) reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je ubjedljivu pobjedu nad Norveškom na Evropskom prvenstvu B divizije.

Izabranici selektora Bobana Ninića ostvarili su trijumf rezultatom 64:44. Najefikasniji u našem nacionalnom timu bili su Andrej Aćimović (15 poena), Bakir Đedović i Edis Barberović (po 11). U redovima Norveške najbolji je bio William Kruse (12).

Bio je to posljednji meč reprezentacije BiH u grupnoj fazi, naši kadeti su na omjeru 3-1. Za plasman u četvrtfinale morat će čekati rasplet u nekoliko preostalih utakmica grupe C.

Lana Pudar stigla do medalje na Evropskom prvenstvu!

Najbolja bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) osvojila je treće mjesto na Evropskom prvenstvu koje se održava u Rimu na disciplini 100 metara delfin.

Lana Pudar je u finalnoj utrci imala vrijeme 57.27, što je bilo dovoljno za treću poziciju na kraju utrke. Prvakinja Evrope postala je švedska plivačica Louise Hansson koja je imala vrijeme 56.66, a srebro je pripalo Francuskinji Marie Wattel sa vremenom 56.80.

Lana je bila najmlađa učesnica finalne utrke sa samo 16 godina, a samo je još Belgijanka Roos Vanotterdijk (17) iz Belgije bila maloljetna.

Bh. kadeti nadigrali Veliku Britaniju

Muška kadetska (U-16) reprezentacija Bosne i Hercegovine u susretu trećeg kola Evropskog prvenstva B divizije savladala je Veliku Britaniju sa 80:70.

Najefikasniji u našem timu bili su Bakir Djedović (15 poena) i Vasilije Kuridža (12).

Trenutno je reprezentacija BiH na omjeru 2-1, a naredni meč igra u ponedjeljak protiv Norveške.