PODIJELI

Utakmicom između Tuzla Cityja i Veleža otvoreno je 17. kolo m:tel Premijer lige BiH.

Bilo je za očekivati da će duel na Tušnju donijeti sjajnu fudbalsku predstavu, budući da se radi o dvije momčadi koje pretenduju na Evropu, a nakon 90 minuta igre više razloga za slavlje imali su Mostarci. Velež je nakon preokreta slavio rezultatom 3:1.

U utakmicu su bolje ušli domaći, koji su zaprijetili već u drugoj minuti preko Ramića, a deset minuta kasnije bilježimo i prvi gol. Ekipu Tuzla Cityja u vodstvo je doveo Dejan Maksimović koji je zakucao loptu u mrežu nakon što ju je prethodno sa gol linije izbio Zvonić.

Nakon primljenog gola Velež je krenuo ka naprijed. Uslijedilo je nekoliko dobrih prilika pred golom Fejzića, tražili su Rođeni čak i jedanaesterac nakon što je u 29. minuti srušen Brandao, a ofanzivna igra se isplatila.

U 34. minuti stvari na početak je vratio Radovac kojem je prethodno asistirao Osmić, a pri rezultatu 1:1 se ujedno i otišlo na odmor.

Odmah na otvaranju drugog poluvremena, tačnije u 53. minuti Velež dolazi do preokreta. Bio je to eurogol Fejsala Mulića iz slobodnjaka s nekih 25 metara udaljenosti.

Kako se susret približavao kraju, domaći kao da nisu imali ideju kako napasti, što je savršeno odgovaralo Veležu koji je uspio i da dođe do trećeg pogotka na Tušnju. Konačnih 3:1 je postavio Cvijanović.