BH Reprezentacija

Veliki broj fudbalera Barcelone nastupio, ali Pjanić opet nije: Blaugrana poražena od Salzburga

,

Danas su prijateljski meč odigrali RB Salzburg i Barcelona. Popularna Blaugrana je poražena, a nakon 90 minuta rezultat je glasio 2:1 za Salzburg.

Austrijanci su poveli pred sam kraj prvog poluvremena. Igrala se 43. minuta utakmice kada je hrvatski fudbaler Luka Sučić pogodio za vodstvo Salzburga. U 83. minuti Barca je došla do izjednačenja. Strijelac je bio Martin Braithwaite. Konačan rezultat utakmice postavio je Brendan Aaronson koji je u 90. minuti svojim golom donio pobjedu ekipi Salzburga.

Iako je trener Barcelone danas iskoristio veliki broj izmjena, čak devet, za Pjanića opet nije bilo mjesta. Popularni Mire je cijelu utakmicu odgledao s klupe.

Rukomet: Polufinale Eura igraju dvije reprezentacije iz bh. grupe

Večeras ćemo saznati finaliste Evropskog prvenstva koji se održava u Mađarskoj i Slovačkoj, nakon što se odigraju polufinalne utakmice između Španije i Danske, te Francuske i Švedske.

Španija i Švedska nalazile su se u grupi sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine, a koliko je zapravo bila teška grupa u kojoj se nalazila bh. reprezentacija govori i činjenica da su dvije selekcije iz te grupe polufinalisti ovog takmičenja.

Bh. rukometaši su grupu završili bez bodova, ali nije se mnogo više ni očekivalo obzirom da je bh. grupa zaista bila izuzetno teška i zahtjevna. Švedska i Španija su pokazale i nakon grupne faze o kakvim se selekcijama radi.

Susret između Španije i Danske je počeo od 18 sati i 15 minuta, dok će se drugi polufinalni susret odigrati od 20 sati i 30 minuta između selekcija Francuske i Švedske.

Vahid Halilhodžić najplaćeniji selektor na Afričkom kupu nacija

Vahid Halilhodžić uspješno predvodi selekciju Maroka, koja igra dobro i stigla je do četvrtine finala Afričkog kupa nacija, a popularni Vaha je najplaćeniji selektor na ovom takmičenju.

Maroko je u grupi završio prvoplasirani, a potom je u osmini finala savladao Malave sa 2-1. Kao jednog od najzaslužnijih izdvajaju bh. stručnjaka.

U medije su isplivale mjesečne plate selektora afričkih reprezentacija, a popularni Vaha je na vrhu liste. Bh. stručnjak ima mjesečnu platu od 78.300 eura.

Drugi na listi je egipatski selektor Carlos Queiroz sa 74.800 eura, dok je treći najbolje plaćeni selektor u Africi trener Alžiraca, Đamel Belmadi, s mjesečnim primanjem od 57.300 eura.

Maroko u četvrtini finala igra protiv Egipta, a susret je na rasporedu u nedjelju.

Portland poražen, Nurkić dvocifren

Košarkaši Portland Blazersa doživjeli su poraz u Moda Centeru od Dallasa (112-132), a bh. košarkaš Jusuf Nurkić pružio je solidnu partiju.

Dallas je već u prvoj četvrtini postigao 40 koševa i odmakao se na 15 razlike (40-25), da bi druga pripala Portlandu (34-28), ali je to ipak bilo nedovoljno, jer su posljednje dvije ponovo pripale Dallasu, koji je opravdao ulogu favorizovane ekipe i na kraju slavio pobjedu sa čak 20 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Dallasa bio je Porzingis sa 22 ubačena poena, pratili su ga Brunson sa 20, Bullock sa 15. Po 15 su ubacili i Powell i Luka Dončić.

Sa druge strane, u redovima Portlanda najviše se istakao Simons sa 23 poena, McCollum je dodao 20, Powell 19, a naš Jusuf Nurkić 18 poena. Bh. košarkaš je pored 18 poena upisao i 8 skokova, te tri asistencije.