Ostali sportovi

Veliki uspjeh: Nedžad Husić je viceprvak Evrope!

,

Najbolji bosanskohercegovački taekwondoista Nedžad Husić ostvario je veliki uspjeh na Evropskom prvenstvu u Manchesteru osvojivši srebrnu medalju.

U današnjem finalu bosanskohercegovački borac poražen je od Stefana Takova iz Srbije. Rezultat je u regularnom dijelu meča bio izjednačen 9-9, da bi Srbijanac trijumfovao u produžetku (0-2).

Titula evropskog viceprvaka svakako da predstavlja veliki uspjeh za našeg sportistu.

Ostalo

Emina Sipović prvakinja Svjetske lige u Poreču

Drugog takmičarskog dana Svjetske lige za mlade u Poreču naša Emina Sipović uspjela je da osvoji najsjajnije odličje, zlatnu medalju u kategoriji juniorke do 59 kilograma.

Na svom putu do naslova prvakinje Karate1 Youth League Emina je savladala predstavnice: Poljske (5:0), Francuske (5:0), Španije (2:1), Škotske (3:0), Poljske (4:0) i Ukrajine (4:2).

Inače, Svjetska liga za mlade je najmasovniji događaj koji okuplja najbolje karatiste širom svijeta. Ove godine učešće je uzelo oko 2000 takmičara iz 55 svjetskih zemalja s pet kontinenata.

Lana Pudar ostvarila peto mjesto u disciplini 50 metara delfin

Mlada bosanskohercegovačka plivačica Lana Pudar (16) ostvarila je peto mjesto u finalu Mediteranskih igara u Alžiru u disciplini 50 metara delfin.

Nakon što je jučer s vremenom 2:09.18 osvojila zlatnu medalju u konkurenciji 200 metara delfin, Lana nije uspjela osvojiti novo odličje.

Pudar je dionicu isplivala u vremenu 26.77, što je za 82 stotinke bilo slabije od pobjednice Anne Ntountounaki – 25.95.

Bh. plivačica će na Mediteranskim igrama u Alžiru nastupiti još u disciplini 100 metara delfin, a takmičenje je na programu u ponedjeljak.

Sutra u Sarajevu turnir u uličnoj košarci

U nedjelju, 03.07.2022 održati će se “3×3 Streetball Sarajevo” turnir u uličnoj košarci i okupit će profesionalne timove iz čitave Bosne i Hercegovine zajedno sa takmičarima iz Srbije te Crne Gore.

“Preko 50 prijavljenih učesnika ovog takmičenja i 15 ekipa koji nosi licencu zvaničnog FIBA turnira. Ovaj sport je u potpunoj ekspaniziji i zadovoljstvo nam je pružiti odličan turnir svim ljubiteljima ulične košarke”, naveli su organizatori ispred Udruženja “Igrajmo zajedno inicijativa”. Prioritet ovog takmičenja jeste da S

Prvi pilot turnir biti će samo za profesionalne timove, dok će u revijalnom dijelu odigrati djevojke i tako najaviti svoje kategoriue na narednom turniru . Sve posjetitelje očekuje dobra zabava uz nagradne igre, takmičenja u zakucavanju i šutiranju trojki uz nagradni fond su samo jedan od mnoštvo stvari koje nam donosi vikend koji je pred nama. Prijave za učesnike su zatvorene 01.07.

Nagradni fond za prvo mjesto nosi 2.500 KM, drugoplasirani će osvojiti 1000 KM, a takmičenje u trojkama 100 KM.

Projekat su podrzali: BH Telecom, Opcina Centar, RedBull, RSG radio.