PODIJELI

U 11. kolu Druge lige FBiH za veliko iznenađenje se pobrinula ekipa Gruda koja je do ovog kola bila ” fenjeraš”, Gruđani su na svom travnjaku nanijeli prvi poraz ekipi Neuma golovima Erkapića i Ivankovića, 2:1, gol za goste je postigao Krvavac iz penala u 29 minuti.

Posušje je visoko porazilo na domaćem terenu Bjelopoljca, 6:0, po 3 gola Glavina i Begić, dok je Kamešnica ” petardom ” ispratile goste iz Bijelog Polja, još su domaće pobjede zabilježile ekipe Sloge protiv Troglava 1918, 2:1, Tomislav je istim rezultatom slavio protiv Rame, 2:1, dok je Brotnjo Čitluk savladalo Turbinu, 3:1.

Jedinu gostujuču pobjedu u ovom kolu zabilježila je ekipa Ljubuškog u Stocu, od 3:1.

Rezultati,

Gornji Vakuf / Uskoplje : Sloga – Troglav 1918 2:1 (Agić 62′ 77′ / Vidović 66′ ) .

Stolac : Stolac – Ljubuški 1:3 ( Papac 22′ / Bošnjak 71′ iz 11m. Puljić 75′ Markić 81′).

Grude : Grude – Neum 2:1 (Erkapić 33′ Ivanković 47’/ Krvavac 29′ iz 11m. ).

Tomislavgrad : Tomislav- Rama 2:1 (Banović 52′ Ivić 61′ /Nevistić 54′ ).

Čitluk : Brotno Čitluk – Turbina 3:1 (Ferenc 5′ Bencun 58′ 89′ / Letuka 10′) .

Posušje : Posušje – Bjelopoljac 6:0 (Glavina 10′ 59′ 88′ Begić 41′ 42′ 82′) .

Podhum kod Livna : Kamešnica – Branitelj 5:0 (Šimunac 22′ Omazić 29′ Aćić 70′ Jozić 78′ Čeko 85′) .

Slobodan, Klis .

Tabela: 1. Posušje 10 8 1 1 36:10 25
2. Klis 10 8 1 1 30:9 25
3. Neum 10 7 2 1 27:9 23
4. Ljubuški 11 7 0 4 38:17 21
5. Tomislav 10 5 2 3 21:17 17
6. Turbina 10 5 1 4 19:19 16
7. Bjelopoljac 10 5 1 4 20:25 16
8. Brotnjo Čitluk 11 4 2 5 15:16 14
9. Troglav 1918 10 4 2 4 17:20 14
10. Kamešnica 10 4 1 5 21:22 13
11. Sloga 10 3 3 4 17:22 12
12. Rama 11 3 1 7 12:30 10
13. Grude 11 2 1 8 11:29 7
14. Stolac 10 1 1 8 11:29 4
15. Branitelj 10 1 1 8 11:32 4

U ovom kolu postignuto je 28 golova, sudije su pokazale 32 žuta kartona, ukupno je bilo 480 gledalaca, najviše u Posušju, 100.

Lista strijelaca,

19 golova, Jure Glavina (Posušje),

12 – Aid Kudra (Klis),

11 – Karlo Buhać (Posušje),

10 – Petar Banović (Tomislav), Armin Agić (Sloga), Dominik Begić (Posušje),

9 – Edis Husović (Turbina),

7 – Ivan Buhać (Ljubuški),

6 – Armin Abazović (Bjelopoljac), Pavo Čeko (Kamešnica),

5 – Robert Bunoza, Luka Stojanović, Ermin Krvavac (Neum), Stipo Babić (Rama), Josip Stipić (Tomislav), Adis Puce (Bjelopoljac), Miljenko Bošnjak (Ljubuški), Josip Vidović (Troglav 1918),

4 – Amel Bajrić (Klis), Jure Lovrić, (Neum), Matej Rozić (Brotnjo), Mustafa Šetka (Bjelopoljac), Milovan Aćić, Mirko Jozić (Kamešnica),

3 – Muamer Vila (Klis), Goran Moro, Martin Puljić (Stolac), Domagoj Duvnjak (Troglav 1918), Milovan Ačić, Mirko Jozić (Kamešnica), Stipo Babić (Rama), Nikola Granić, Veselko Vištica (Ljubuški),

2 – Bern Šimunović, Mirsad Hakalović ( Klis ), Ilija Aničić Toni Anđelić , Haris Džemić (Branitelj) , Denis Križan ( Troglav 1918 ), Nikola Granić ( Ljubuški), Kasim Zahirović (Turbina) …

Autogol,
1 – Franjo Velić (Kamešnica) , Kasim Zahirović (Turbina), Marko Škoro (Tomislav), Vlado Bandić (Grude), Senad Brekalo (Bjelopoljac) .

Parovi, 12. kola, 26. oktobar u 13:30 sati, Jablanica : Turbina – Kamešnica, nedjelja,
27. oktobar u 13:30 sati, Livno : Troglav 1918 – Stolac, Ljubuški : Ljubuški – Tomislav,
Buturović Polje : Klis – Grude, Mostar : Branitelj – Posušje, Neum : Neum – Brotnjo Čitluk, Bijelo Polje : Bjelopoljac – Sloga, slobodna, Rama.

(Ismet Nimanović/Sportske.ba)

PODIJELI