Veznjak Dinamo Zagreba poslao poruku: “Sretan rođendan domovino!”

Povodom Dana državnosti Bosne i Hercegovine mnoge poznate sportske bh. ličnosti danas su se oglasile putem društvenih mreža, kako bi uputile čestitke za ovaj divan dan.

Svoje domovine su se, među prvima, sjetili Edin Džeko, Jusuf Nurkić, Džanan Musa, Amel Tuka, Mirza Teletović, Razija Mujanović i drugi…

Čestitkom za državni praznik pridružio im se fudbaler Dinama i reprezentativac BiH, Amer Gojak.

On se oglasio na svom Instagram storyju čestitkom i fotografijom sa dvjema zastavama BiH, starom zastavom s ljljanima, te novom zvaničnom zastavom naše zemlje, ispod kojih je napisao:

“Sretan rođendan domovino” .

Vahid Halilhodžić najplaćeniji selektor na Afričkom kupu nacija

Vahid Halilhodžić uspješno predvodi selekciju Maroka, koja igra dobro i stigla je do četvrtine finala Afričkog kupa nacija, a popularni Vaha je najplaćeniji selektor na ovom takmičenju.

Maroko je u grupi završio prvoplasirani, a potom je u osmini finala savladao Malave sa 2-1. Kao jednog od najzaslužnijih izdvajaju bh. stručnjaka.

U medije su isplivale mjesečne plate selektora afričkih reprezentacija, a popularni Vaha je na vrhu liste. Bh. stručnjak ima mjesečnu platu od 78.300 eura.

Drugi na listi je egipatski selektor Carlos Queiroz sa 74.800 eura, dok je treći najbolje plaćeni selektor u Africi trener Alžiraca, Đamel Belmadi, s mjesečnim primanjem od 57.300 eura.

Maroko u četvrtini finala igra protiv Egipta, a susret je na rasporedu u nedjelju.

Portland poražen, Nurkić dvocifren

Košarkaši Portland Blazersa doživjeli su poraz u Moda Centeru od Dallasa (112-132), a bh. košarkaš Jusuf Nurkić pružio je solidnu partiju.

Dallas je već u prvoj četvrtini postigao 40 koševa i odmakao se na 15 razlike (40-25), da bi druga pripala Portlandu (34-28), ali je to ipak bilo nedovoljno, jer su posljednje dvije ponovo pripale Dallasu, koji je opravdao ulogu favorizovane ekipe i na kraju slavio pobjedu sa čak 20 poena razlike.

Najefikasniji u redovima Dallasa bio je Porzingis sa 22 ubačena poena, pratili su ga Brunson sa 20, Bullock sa 15. Po 15 su ubacili i Powell i Luka Dončić.

Sa druge strane, u redovima Portlanda najviše se istakao Simons sa 23 poena, McCollum je dodao 20, Powell 19, a naš Jusuf Nurkić 18 poena. Bh. košarkaš je pored 18 poena upisao i 8 skokova, te tri asistencije.

“Nismo smjeli protivniku pokloniti gol”

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je večeras od selekcije Gruzije rezultatom 2-1 u okviru drugog kola grupe D Evropskog prvenstva u Nizozemskoj.

Bh. reprezentacija imala je prednost od 1-0 na poluvremenu, ali je na kraju izgubila i ostala bez bodova.

Nakon poraza bio je razočaran i Davor Arnautović:

“Ostaje žal zbog izgubljenih bodova. U prvom poluvremenu smo ispoštovali sve ono što smo se dogovorili u svlačionici. Dobro smo igrali do primljenog gola. Dali smo sve od sebe da do kraja utakmice izjednačimo rezultat, ali nismo uspjeli. Slijedi nam meč sa Azerbejdžanom u kojem želimo da ostvarimo pobjedu za naše navijače i za cijelu naciju. U proteklom periodu smo dobili mnogo poruka podrške i želimo da se odužimo svima zbog toga.“

Golman Darko Milanović je rekao:

“Jako smo tužni zbog rezultata. Imali smo prednost, stvarali smo prilike i kontrolisali utakmicu. Međutim, nije nam se smjelo desiti da faktički poklonimo gol protivniku. Razočarani smo jer smo imali veliku šansu da se približimo četvrtfinalu. Bili smo jako blizu i jedna greška je prelomila utakmicu. Živjeli smo za ovo takmičenje i sad moramo u zadnjem kolu da damo sve od sebe i da osvojimo bodove protiv Azerbejdžana.“

BiH će 29. januara u Amsterdamu odigrati posljednji meč u grupi D protiv Azerbejdžana.