PODIJELI

Iz Altetskog kluba Pace iz dana u dan dobijamo samo dobre vijesti i divimo se uspjesima ovog najmlađeg sportskog kolektiva u Konjicu. Nakon što je na državnom prvenstvu postala viceprvak BiH, Adela Čomor je u Kiseljaku na cestovnoj utrci na 5.000 metara osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju dok je njen klupski kolega Faris Begluk osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju.

U Kiseljaku je održana cestovna utrka Sara 5k. Pored kisele vode i izvora Kiseljaka, ovaj gradić će biti poznat i po izvrsno odrganizovanoj prvoj utrci, zahvaljujući ekipi Sportkis Kiseljak.

Utrku od 5 kilometara završilo je 219 finišera, a prvo mjesto u ženskoj kategoriji osvojila je Adela Čomor za 18 minuta i 49 sekundi. Iza nje kroz cilj je prošla Alma Hrnjić (19:26), dok je treća bila Marijeta Perić (24:09). U muškoj kategoriji prvi kroz cilj je prošao Rijad Musić za 18 minuta i 19 sekundi, a iza njega je bio Faris Begluk sa vremenom od 18:26. Trećeplasirani je Ersan Bijedić koji je utrku završio za 18:29.

Od ostalih članova Atletskog kluba Pace poredak u muškoj kategoriji je slijedeći:

108. mjesto Sanjin Žuljević – 27:08
Najmlađi trkač iz AK Pace Faris Korić zauzeo je 141. mjesto sa vremenom od 33:36.