Ino fudbal

ZVANIČNO: Zaboravljeni reprezentativac BiH ima novi klub

,

Zaboravljeni reprezentativac BiH Deni Milošević, pronašao je novi klub.

Milošević, koji je pod ugovorom sa Konyasporom, otišao je ovoga puta na pozajmicu u Sakaryaspor, koji se takmiči u drugoj turskoj ligi. Prethodno je Milošević igrao na posudbi u Antalyasporu.

Deni Milošević (27) za reprezentaciju BiH odigrao je 11 utakmica te je postigao jedan pogodak.

Fudbal

Brazil ostao bez selektora

Tite više nije selektor reprezentacije Brazila.

Iskusni fudbalski stručnjak odlučio je napustiti klupu Karioka nakon neuspjeha na Mundijalu u Kataru koji je za njegovu selekciju završen u četvrtini finala.

Poraz od Hrvatske nacionalna je tragedija u Brazilu i Tite je sam odlučio da odustane od daljeg vođenja.

Imao je ugovor do kraja Svjetskog prvenstva, jasno je bilo da će u slučaju neuspjeha Brazilci tražiti novog selektora.

Konkurs je od večeras zvanično otvoren!

Fudbal

Nizozemci u 101. minuti pogodili za produžetke protiv Argentine!

Nevjerojatno, Nizozemska ima 2:2!

Večeras četvrtfinale igraju selekcije Argentine i Nizozemske. Gaučosi su imali 2-0 na 15-tak minuta prije kraja utakmice, ali se onda desilo čudo.

Nizozemsku je u život vratio Weghorst u 83. minuti utakmice, a nakon sjajne akcije u 101. minuti isti igrač postiže pogodak za nevjerovatnih 2-2.

Trenutno se igraju produžeci.

Očekujemo rasplet…

Fudbal

Ovako se slavilo kod djeda hrvatskog golmana

U Viškovu se uoči svake “tekme” hrvatske reprezentacije okupi sportska raja, susjedi, prijatelji…

Tako je bilo i večeras. Domaćini Franjo “Fredi” i Alen Pomor. Franjo je djed hrvatskog vratara Ivice Ivušića.

Od ranog jutra zagrijavala se atmosfera u domu Ivičinog “dide”. Roštilj, mesni i riblji specijaliteti čuli su se do riječkog korza.

Tako i domoljubne pjesme “Zovi, samo zovi, svi će sokolovi za te život dati…

Na dan utakmice s Brazilom dida Franjo i ujak Alen, inače trener specijalista, koji je i svog Ivicu vratarski oblikovao, čuli su se s Ivušićem. Ivica ih je dodatno oraspoložio optimizmom iz Brazila. Najavio je slavlje.

Za njih je to značilo da slavlje može početi. I slavit će do finala. Do kraja mundijala.

Video pogledajte OVDJE

Za Ivicu će did i ujak pripremiti poseban doček na Viškovu. Uvjereni su sa zlatnom medaljom. I drugi unuk Nikola Marić je u nogometnim vodama. Koji je na kontra strani. Napadač je Jadrana iz Ploča, a svoj je kvalitet potvrđivao i na bosanskim terenima.

Svi su obitelji Pomor, Ivušić, Marić oduševljeni briljantnim obranama heroja iz Brazila Dominika Livakovića.