Kanadski mladi fudbaler i član minhenskog Bayerna, Alphonso Davies ima “lakšu upalu srčanog mišića” (miokarditis) što je vjerovatno posljedica COVID-19 kojeg je prebolio, pa će zbog toga pauzirati nekoliko sedmica, rekao je trener tima Julian Nagelsmann.

Davies nije trenirao sa ekipom već neko vrijeme, a očekivalo se kako će se ekipi priključiti u narednih nekoliko dana. Problem koji muči 21-godišnjeg fudbalera je “između bezopasnog i dosadnog”, istaknuto je.

Ljekari nemaju naučnog dokaza šta je tačno uzrokovalo ovo stanje kod Daviesa, ali je vjerovatno da ga je uzrokovao Covid.

– Ne znamo još tačno koliko će pauzirati. To nije dramatično, ali mora ozdraviti, a za to treba neko vrijeme – dodao je trener.

Domaći fudbal

Evo čime su Veležovci iznenadili svoju legendu u Splitu

Jučerašnja prijateljska utakmica koju je Velež odigrao u Splitu protiv Hajdua, bila je prilika i za druženje starih sportskih prijatelja. Veležova delegacija obišla je stalne muzejske postavke splitskog velikana.

Veležovce je dočekao legendarni Boro Primorac. Radi se o igraču koji je u Veležu počeo karijeru, odakle je otišao u Hajduk.

Godinama je bio pomoćni trener Arsene Wengera u Arsenalu. Trenutno je angažovan kao rukovodilac Omladinskog pogona Hajduka.

Direktor Veleža Džemil Šoše iskoristio je ovu priliku i Primorcu poklonio uramljen dres mostarskog kluba s brojem pet, koji je Boro nosio dok je igrao za “Rođene”

(FK Velež Mostar, photo: Dino Đonko)

Ino fudbal

Poznat je prvi učesnik četvrtfinala AFCON-a

U prvoj utakmici u okviru osmine finala Afričkog kupa nacija sastali su se Burkina Faso i Gabon. Utakmica na kojoj nije nedostajalo kartona. Burkina Faso je zaradila 6 žutih, dok su Gabonci brojali do 9. Pored toga, reprezentacija Gabona je igrala sa igračem manje od 67. minute, nakon što je crveni karton dobio Sidney Obissa.

Nakon što je Bernard Traore promašio penal u 18. minuti, dobio je priliku za iskupljenje u 28. minuti kada je zabio pogodak za vodstvo. Kada je djelovalo da je utakmica gotova, došlo je do izjednačenja. Autogol je postigao Adama Guira. Utakmica je ušla u produžetke. Kako se rezultat nije mijenjao, došlo je do izvođenja penala.

Izvedeno je 9 serija penala. Iako je bilo ukupno pet promašaja, kao krivac se može izdvojiti Llyod Palun koji je promašio posljednji. Reprezentacija Burkine Faso prošla nakon što je bila bolja u izvođenju penala rezultatom 7-6.

Miloš Borovčanin je novi igrač BFK Simm-Bau

Federalni prvoligaš BFK Simm-Bau je upravo predstavio svoje novo pojačanje.

Miloš Borovčanin dolazi iz FK Ljubić Prnjavor, koji se takmiči u Prvoj ligi RS. Ovaj defanzivac ima 21 godinu.

Nastupao je još za FK Borac Banja Luka, FK Olimpik Sarajevo, FK Igman Ilidža i FK Jedinstvo Bihać.

Ove sezone je odigrao 15 utakmica i zabio je 3 gola. U cijeloj svojoj karijeri ima 49 odigranih utakmica u kojim je zabio 4 gola i dodao 1 asistenciju..