Magazines cover a wide subjects, including not limited to fashion, lifestyle, health, politics, business, Entertainment, sports, science,

Armin Gredić zlatni na Univerzijadi

Blog Image

Selekcija Univerziteta u Sarajevu, završila je učešće na ovogodišnjoj Univerzijadi, ostvarivši još jedan historijski uspjeh za Bosnu i Hercegovinu.

Armin Gredić i Ivan Šolić su osvojili titulu univerzitetskih taekwondo prvaka, na najvećoj smotri studenata Evrope u kategoriji do 87 kg i iznad 87 kg, a Nejla Kaljanac je bila bronzana u kategoriji djevojaka do 46 kg.

Armin Gredić je nakon četiri izvanredne pobjede slavio na vrhu postolja u poluteškoj kategoriji, a njegov kolega teškaš, Ivan Šolić, je nakon što je porazio tri protivnika, takođe slavio sa najsjajnijim odličjem.

Armin Gredić, student je Zdravstvenih studija u Sarajevu, član je sarajevskog Novog Grada, a Ivan Šolić je student Fakulteta za sport i tjelesni odgoj u Sarajevu i član je korčulanskog taekwondo kluba Forteca.

Nejla Kaljanac, u kategoriji do 46 kg, je nakon tri borbe završila na 3. mjestu, te je tako selekcija Univerziteta u Sarajevu ostvarila svoj historijski rezultat na Univerzijadi.

Nejla je studentica Fakulteta za kriminologiju, kriminalistiku i sigurnosne studije, te je članica Novog Grada iz Sarajeva.

Pored osvajača medalja, selekciju su predstavljali i Alen Čukurija u kategoriji do 74 kg, član Novog Grada, i Mija Ukropina u kategoriji iznad 73 kg, članica kluba Bosna Sema, koji su nakon dvije borbe završili nastupe bez plasmana. Oboje su studenti Fakulteta za sport i tjelesni odgoj u Sarajevu.

Univerzijada je održana u Rijeci i Zagrebu od 12. do 25. jula, a taekwondo je bio na programu od 22. do 25. jula u Rijeci.

Takmičare je vodio trener Ante Šegedin, a predstavnik sudačke organizacije Univerziteta u Sarajevu bio je Belmir Berberović, saopćeno je iz Taekwondo cluba Novi Grad Sarajevo.

Slični članci