Ekipa Vejlea je izgubila lidersku poziciju u danskoj Prvoj diviziji nakon duže vremena.
Vejle je u prošlom kolu remizirao sa desetoplasiranim Amagerom 1:1, a za našeg Memiju i društvo to je bio četvrti remi u nizu, što je iskoristio Vendsyssel da zauzme liDersku poziciju. Podsjetimo samo će prvak izboriti plasman u dansku elitu, drugoplasirani i trećeplasirani će igrati baraž.
U Vejleu su već upalili alarm, a u narednom kolu idu u gost nueugodnom Kogeu, gdje bi samo trijumf Crvenim vratilo sampopuzdanje, u protivnom Memija i drugari su blizu toga da od gotovog naprave veresiju.




