Iskusni bosanskohercegovački čuvar mreže Asmir Begović prethodnog ljeta bio je jedna od glavnih tema na domaćoj fudbalskoj pijaci kada se intenzivno povezivao sa dolaskom u FK Sarajevo.
Ipak, bivši reprezentativac BiH na kraju je odlučio ostati na Ostrvu, gdje je u tek završenoj takmičarskoj godini branio boje engleskog Leicestera.
Iako ima 38 godina, Begović još uvijek ne razmišlja o kačenju rukavica o klin. U razgovoru za portal Reprezentacija.ba otvoreno je sumirao utiske o protekloj, turbulentnoj sezoni, te otkrio prave razloge zbog kojih prošlog ljeta nije pojačao tim s Koševa.
“Vidjećemo šta će biti najprivlačnije za mene i moju porodicu. Prošla sezona bila je veoma teška i neočekivana. Sve što je moglo poći po zlu, pošlo je. Nekada je fudbal jednostavno takav. Ipak, svako iskustvo donosi nešto korisno za budućnost. Lester je vrhunski klub s velikim mogućnostima. Kada se vrati na pravi put, može napraviti mnogo dobrih stvari. Pred klubom je još dosta odluka – od trenera do stručnog štaba. Vidjećemo šta će se dešavati”, poručio je Begović, osvrnuvši se i na svoj fizički status nakon neugodne povrede:
“Ja se, hvala Bogu, osjećam dobro. Nakon povrede cilj mi je da se vratim sto posto spreman. Pred kraj sezone nisam uspio uhvatiti pravi ritam, tako da će mi ova pauza dobro doći. Nakon toga vidjećemo koje su najbolje opcije”.
Porodica na prvom mjestu: “Nije bio pravi trenutak za Koševo”
Prije nego što je potpisao za engleski klub, iskusni čuvar mreže je obavio direktne razgovore sa prvim čovjekom Sarajeva, Ismirom Mirvićem. O toj temi danas govori s velikim poštovanjem prema bordo klubu.
“Ljudi koji tamo rade su ozbiljni i korektni. Sve funkcioniše kako treba i zaista im treba odati priznanje za posao koji rade. Želim im puno uspjeha. Međutim, nisam jedina osoba koja donosi odluke u svom životu. Imam porodicu, djeca su sada starija i njihove potrebe imaju prioritet. U ovim godinama više nisi najvažniji u cijeloj priči i moraš uzeti u obzir mnogo drugih stvari. Jednostavno, nije bio pravi trenutak. Ipak, ljudima iz Sarajeva svaka čast. Bili su maksimalno korektni i zahvalan sam im na lijepim razgovorima koje smo vodili”, zaključio je Begović.Iskusni bosanskohercegovački čuvar mreže Asmir Begović prethodnog ljeta bio je jedna od glavnih tema na domaćoj fudbalskoj pijaci kada se intenzivno povezivao sa dolaskom u FK Sarajevo. Ipak, bivši reprezentativac BiH na kraju je odlučio ostati na Ostrvu, gdje je u tek završenoj takmičarskoj godini branio boje engleskog Leicestera.
Iako ima 38 godina, Begović još uvijek ne razmišlja o kačenju rukavica o klin. U razgovoru za portal Reprezentacija.ba otvoreno je sumirao utiske o protekloj, turbulentnoj sezoni, te otkrio prave razloge zbog kojih prošlog ljeta nije pojačao tim s Koševa.
“Vidjećemo šta će biti najprivlačnije za mene i moju porodicu. Prošla sezona bila je veoma teška i neočekivana. Sve što je moglo poći po zlu, pošlo je. Nekada je fudbal jednostavno takav. Ipak, svako iskustvo donosi nešto korisno za budućnost. Lester je vrhunski klub s velikim mogućnostima. Kada se vrati na pravi put, može napraviti mnogo dobrih stvari. Pred klubom je još dosta odluka – od trenera do stručnog štaba. Vidjećemo šta će se dešavati”, poručio je Begović, osvrnuvši se i na svoj fizički status nakon neugodne povrede:
“Ja se, hvala Bogu, osjećam dobro. Nakon povrede cilj mi je da se vratim sto posto spreman. Pred kraj sezone nisam uspio uhvatiti pravi ritam, tako da će mi ova pauza dobro doći. Nakon toga vidjećemo koje su najbolje opcije”.
Porodica na prvom mjestu: “Nije bio pravi trenutak za Koševo”
Prije nego što je potpisao za engleski klub, iskusni čuvar mreže je obavio direktne razgovore sa prvim čovjekom Sarajeva, Ismirom Mirvićem. O toj temi danas govori s velikim poštovanjem prema bordo klubu.
“Ljudi koji tamo rade su ozbiljni i korektni. Sve funkcioniše kako treba i zaista im treba odati priznanje za posao koji rade. Želim im puno uspjeha. Međutim, nisam jedina osoba koja donosi odluke u svom životu. Imam porodicu, djeca su sada starija i njihove potrebe imaju prioritet. U ovim godinama više nisi najvažniji u cijeloj priči i moraš uzeti u obzir mnogo drugih stvari. Jednostavno, nije bio pravi trenutak. Ipak, ljudima iz Sarajeva svaka čast. Bili su maksimalno korektni i zahvalan sam im na lijepim razgovorima koje smo vodili”, zaključio je Begović.




