Nekadašnji mladi reprezentativac Bosne i Hercegovine Marko Maletić nakon više od pola godine našao je novi klub.
U proteklim godinama Maletić se okušao u nekoliko nekoliko zemalja, a sada se odlučio vratiti u Nizozemsku i potpisati za TOP Oss.
Radi se o drugoligašu čiji je dres već imao priliku nositi prije skoro osam godina. Prije nekoliko dana je korpulentni napadač stavio potpis na ugovor, a sinoć je upisao i povratnički debi kada je ušao sa klupe u porazu od Rode na domaćem terenu (1:2).
Maletić je odrastao u Nizozemskoj. Prošao je omladinske selekcije Graafschapa i Utrechta, a u profesionalnoj karijeri je uz Oss još igrao za Stuttgart (II), Excelsior, Lommel, Roeselare, Paris FC, Stade-Lausanne, Aluminij, Zlatibor…
Za U21 selekciju naše zemlje je upisao 11 nastupa.




