Ekipa dobojske Sloge Meridian dobila je značajno pojačanje u borbi za nastavak sezone, nakon što je vjernost klubu potvrdio iskusni Bojan Letić. Dobojlije su tako angažovale provjereno ime na poziciji lijevog beka, čime je dodatno zaoštrena konkurencija u zadnjoj liniji tima koji s klupe predvodi Vlado Jagodić.
Kako je potvrđeno za MeridianSportBH, Letić u redove Sloge stiže kao slobodan igrač nakon raskida saradnje sa azerbejdžanskim Sabahom. Saradnja je ozvaničena potpisom ugovora do kraja tekuće sezone, što predstavlja njegov povratak u elitni rang bh. fudbala nakon šest godina odsustva. Tokom ranijeg boravka na terenima Premijer lige BiH, ovaj defanzivac je sa uspjehom nosio dresove Sarajeva i Veleža, a u ranoj fazi karijere nastupao je i za Borac iz Šamca, Kozaru i Orašje.
Njegov internacionalni put bio je vrlo sadržajan, a najdublji trag ostavio je upravo u Sabahu, gdje je bio standardan prvotimac. Pored Azerbejdžana, Letić je sticao iskustvo nastupajući u Slovačkoj za Žilinu, u Češkoj za Karvinu, u Srbiji za Radnički iz Niša, dok je dio karijere proveo i u španskoj Segundi noseći dres Mirandesa.
Sloga je ovim potpisom dobila igrača koji donosi prijeko potrebno iskustvo i stabilnost, a s obzirom na njegovu ofanzivnu potentnost na lijevom boku, očekuje se da će biti jedan od ključnih faktora u taktičkim zamislima kluba iz Doboja u predstojećim utakmicama.




