Legendarni golman Juventusa, Gianluigi Buffon, govorio je o svom bivšem klubu, odnosno šta je uzrok ovakvog pada njegove bivše ekipe.
On je naime za loše rezultate Juventusa optužio Cristiana ROnalda, za kojeg smatra da je narušio timski duh u torinskom klubu, te da od njegovog dolaska Juventus više nije ono što je prije bio:
“Kada sam se vratio iz PSG-a, radio sam sa Ronaldom dvije godine i bilo nam je dobro, ali Juventus je izgubio svoj DNK, nije bio više tim. Do finala Lige prvaka 2017. smo došli jer smo imali mnogo iskustva, a prije svega toga smo bili zajednica. Postojala je i jaka konkurencija u timu. To se izgubilo dolaskom Ronalda”, rekao je Buffon.




