NK Čelik Zenica nastavlja borbu za povratak u Premijer ligu BiH, a klub sa Bilinog polja dobio je značajan finansijski vjetar u leđa pred završnicu sezone.
Grad Zenica odlučio je izdvojiti ukupno milion konvertibilnih maraka za pomoć Čeliku, dok je prva tranša u iznosu od 300.000 KM već odobrena i prebačena klubu.
Gradonačelnik ispunio obećanje
Prilikom simboličnog uručenja odluke o uplati sredstava, gradonačelnik Zenice poručio je da želi stati iza kluba nakon što je postalo jasno da Čelik ozbiljno konkuriše za ulazak u viši rang.
“Obećao sam, a ja obično 99 posto obećanja ispunim, da ću sa milion maraka pomoći Nogometni klub Čelik u varijanti da ja vidim da se bore i da su blizu ulaska. Pošto je sada i meni jasno, a vjerovatno i svima, ja sam danas pozvao gospodu. Prvo da im čestitam a drugo, da prvi dio, 300 hiljada maraka uplatim. Mogu odmah i druga dva dijela dobiti što se mene tiče. Međutim, oni imaju neko drugačije viđenje, koje ja pozdravljam i biće im uplaćeno onog momenta kada budu htjeli”, izjavio je gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović.
Čelik konačno bez starih dugova
Generalni direktor kluba Robert Jonjić istakao je kako je saradnja sa Gradom Zenica u posljednjim godinama bila veoma kvalitetna, te naglasio da će sredstva prvi put biti usmjerena isključivo na razvoj kluba i sportske ciljeve.
“Prioritet je budućnost, obzirom da smo do sada vratili gotovo sve dugove koje smo imali, da nas grad redovno prati sa uplatama prema Poreskoj upravi tako da nemamo više opterećenja iz prošlosti. Sva ova sredstva koja smo dobili biće utrošena za sportski rezultat, za infrastrukturu, za redovno funkcioniranje kluba obzirom da Premijer liga iziskuje znatno više troškove. Najvažnije je da neće više biti usmjeravana na dugovanje”, istakao je Jonjić.
Čelik se trenutno nalazi u ozbiljnoj borbi za povratak među najbolje bh. klubove, a finansijska stabilnost mogla bi predstavljati važan korak ka potpunom oporavku nekadašnjeg prvaka Bosne i Hercegovine.




