Nakon završenog vječitog derbija u kojem je Sarajevo na Koševu slavilo minimalnu pobjedu rezultatom 1:0, šefovi stručnih štabova oba tima sumirali su utiske sa terena.
Dok je strateg Bordo tima Mario Cvitanović bio jako zadovoljan zbog zasluženog trijumfa i sjajne atmosfere na tribinama, privremeni trener Plavih Adin Mulaosmanović istakao je da su pad koncentracije i povrede ključnih igrača presudili ne samo ovaj meč, već i čitavu turbulentnu sezonu tima s Grbavice.
Adin Mulaosmanović (FK Željezničar):
“Utakmica nije obilovala šansama, primili smo gol kada je lopta bila kod našeg golmana i to nas je koštao pad koncentracije. Čestitam Sarajevu na pobjedi, imali su veću stabilnost u igri i bolji protok lopte”, kazao je Adin Mulaosmanović, trener Plavih.
Dotakao se i poništenog gola Dragovića.
“Šteta za malog Dragovića, radi se minimalnom ofsajdu, mislio sam da nam je to nagrada za sve što smo radili u prethodnim utakmicama. Imamo dosta povrijeđenih igrača, minimalnu rotaciju, pružili smo šansu mladim igračima. Ušli smo u sezonu jako dobro, pa smo padali, zbog tih povreda i slabijih igara smo izvukli to što smo izvukli i ovu sezonu moramo zaboraviti”
Mario Cvitanović (FK Sarajevo):
“Derbi uvijek ima značaj. Zaslužena pobjeda i bilo bi nepravedno da nismo pobjedili i svaka čast sudiji na ovoj odluci. Najljepši ambijent od kada sam u Sarajevu i igračima kapa do poda, jer su dali maksimum. Naš kvalitet je napravio razliku, imali smo kvalitet i preciznost, nismo im dozvolili ništa. U ukupnom poretku od mog dolaska smo drugi na tabeli, jako sam srećan zbog igrača jer su to zaslužili”, poručio je Mario Cvitanović trener Sarajeva nakon derbija.




