Bordo tim putuje u Bijeljinu s jasnom namjerom da potvrdi sjajnu formu nakon trijumfa nad Zrinjskim, a strateg Sarajeva Mario Cvitanović naglašava da, uprkos kadrovskim problemima, cilj ostaje osvajanje punog plijena protiv motivisanog domaćina.
Pobjeda u prošlom kolu donijela je prijeko potrebno samopouzdanje, ali je ostavila i ožiljke na igračkom kadru. Sarajevo će na megdan Radniku morati bez dva standardna prvotimca, što će zahtijevati taktičke korekcije i nove uloge za igrače s klupe.
Cvitanović poziva na maksimalan oprez, svjestan da položaj Bijeljinaca na tabeli ne oslikava stvarnu opasnost koju ovaj tim predstavlja na domaćem terenu.
O kadrovskoj situaciji trener Sarajeva kaže:
“Stanje je u ekipi je takvo da imamo određenih problema sa povredama od posljednjeg duela sa ekipom Zrinjskog. Izgubili smo dva veoma važna igrača, Meitea i Hujbera. Njih ćemo morati da nadomjestimo. Pripremamo se za tu utakmicu. Očekuje nas zahtjevan protivnik i teren, bez obzira na njihov položaj na tabeli koji nije blistav. Mislim da se radi o jednoj ozbiljnoj i organizovanoj ekipi. Poznajem njihovog trenera sa kojim sam u komunikaciji. To će biti jedna tvrda utakmica.”
Dok se Radnik grčevito bori za goli premijerligaški život, Sarajevo ima svoje ambicije u gornjem dijelu tabele. Cvitanović ne krije da očekuje konkretniju igru i nastavak pobjedničkog niza, ističući da se razlika u kvalitetu mora dokazati isključivo na zelenom tepihu.
“Njima su bodovi apsolutno prijeko potrebni u borbi za opstanak, ali su i nama bodovi potrebni. Idemo u Bijeljinu odigrati jednu pravu utakmicu, mislim da smo svjesni situacije u kojoj smo. Želimo napredovati biti bolji i konkretniji. Pobjede su ono što nas veseli i što svi očekujemo i tražimo. Idemo da pokažemo da smo bolji od Radnika, ali od puno priče nema ništa.”
Susret u Bijeljini biće ispit zrelosti za ekipu sa Koševa, koja želi pokazati da je kriza s početka proljeća definitivno prošlost.




