Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur završio je nastup na ovogodišnjem US Openu već u prvom kolu. Nakon iscrpljujućeg meča, poražen je od Kanađanina Gabriela Dialla rezultatom 1:3 u setovima.
Diallo, 31. nosilac turnira, slavio je sa 7:6 (4), 4:6, 7:5, 7:5. Iako je Džumhur pružio snažan otpor i imao svoje prilike, Kanađanin je u ključnim momentima bio sigurniji i izborio plasman u drugo kolo.
Za najboljeg bh. tenisera ovo je bio još jedan nastup na posljednjem Grand Slamu sezone.




