Australijska vlada po drugi put je poništila vizu Novaku Đokoviću.
Nakon višednevne drame i odgađanja odluke, ministar za imigraciju Alex Hawke odlučio je poništiti vizu najboljem teniseru svijeta i on će, po svemu sudeći, biti protjeran iz zemlje.
Dok odluka nije donesena, Đoković je vrijedno trenirao u Melbourneu nadajući se da će nastupiti na Australian Openu, a čini se da je ovu ovu odluku saznao upravo na treningu.
Naime, inostrani mediji pišu kako je trener Marco Panichi prišao Novaku i pokazao mu SMS poruku, a odmah nakon toga ovaj je odlučio spakovati stvari i otići sa terena.
Tačan sadržaj poruke nije poznat, ali s obzirom na reakciju, svi su uvjereni da je riječ o odluci o ukidanju vize.
Đokovićevi advokati će, dodajmo i to, uložiti žalbu.




