Svjetska fudbalska federacija (FIFA) kaznila je Fudbalski savez Bosne i Hercegovine sa 21.000 dolara zbog propusta tokom kvalifikacione utakmice protiv San Marina, koja je odigrana 7. juna na stadionu Bilino polje u Zenici. Riječ je o iznosu od približno 38.000 KM.
Kako se navodi u obrazloženju FIFA-e, FSBiH je sankcionisan zbog više prekršaja, među kojima su nesportsko ponašanje ekipe, diskriminacija i rasističko vrijeđanje, kao i paljenje pirotehnike i drugih predmeta na tribinama.
Ova odluka dio je redovne prakse FIFA-e kojom se sankcionišu savezi čiji navijači i reprezentacije prekrše disciplinske propise tokom međunarodnih utakmica. FSBiH će morati podmiriti kaznu u predviđenom roku, a očekuje se da će dobiti i dodatno upozorenje na ponašanje u narednim kvalifikacionim susretima.




