Jusuf Gazibegović ponovo napušta Sturm iz Graza.
Povremeni reprezentativac BiH odigrao je posljednju utakmicu u dresu austrijskog kluba. U Sturmu je proteklu polusezonu proveo kao posuđen igrač njemačkog Kolna.
Desni bek se od kluba i navijača oprostio emotivnom porukom na Instagramu.
Emotivna poruka navijačima
Gazibegović se zahvalio ljudima iz kluba i navijačima Sturma.
“Draga Sturm-porodico, Ponovo je došlo vrijeme za oproštaj i pada mi podjednako teško kao i prošli put. Bez obzira na to, želim se zahvaliti svim odgovornim ljudima u klubu i, naravno, vama navijačima na povjerenju i na prilici da ponovo upišem nekoliko minuta i utakmica. Iako bih radije otišao s titulom, sretan sam što smo zajedno imali još jedan lijep posljednji takmičarski dan i što smo sezonu uspjeli završiti pozitivno. Hvala vam, Crno-bijeli – volim vas. Vaš Gazi”.
Slijedi povratak u Koln
Nakon završetka posudbe u Austriji, Jusuf Gazibegović se prema ugovoru vraća u Koln.
U narednom periodu bit će poznato kakve planove njemački klub ima s bh. fudbalerom i da li će stručni štab računati na njega u predstojećoj sezoni.
Nije među putnicima na SP
Gazibegović se nije našao na spisku od 26 fudbalera Bosne i Hercegovine koji putuju na Svjetsko prvenstvo.
Selektor Sergej Barbarez uvrstio ga je na listu pretpoziva, pa ostaje da se vidi hoće li se u slučaju promjena naknadno priključiti reprezentaciji.




