Na današnjem derbiju Sarajevo – Željezničar, navijači Horde Zla istakli su čak tri provokativna transparenta dok navijači Željezničara nisu bili prisutni zbog nedostatka ulaznica i protesta zbog toga.
Prvi transparent nosio je poruku:
„TM New Primitives – sarajevski mangupi, Kult glavnog grada, raja iz Saraj’va i sarajevska jalija“,

Drugi je glasio:
„Ko sa juga na repku ide za pare, a ko da bodri ljiljane“,

Dok je reći je bio: „Mentaliter meterize, prosi pomoć i devize, pomozite nam svi u gradu, da sutra pričamo sve smo sami“.

Svi transparenti bili su usmjereni kao provokacija prema rivalima iz Željezničara, dok atmosfera na Koševu ostaje pod kontrolom i bez incidenata.




