Nogometaš koji će sigurno ući u istoriju FK Sarajevo-Samir Nuhanović je dobro poznato nogometno ima ljubiteljima nogometa u našoj zemlji, ali i Austriji.Naime,noseći bordo dres ovaj izuzetni nogometaš i vrsni golgeter odlučio je pobjednika u stotom derbiju vječitih rivala, koji je odigran 3.novembra 2012.god, kada je svojim golom donio ogromnu radost Hordama Zla za najslađu pobjedu rezultatom 1:0.U Austrijskom gradu Villach razgovarali smo o brojnim nogometnim temama,o njegovoj karijeri,saigračima,trenerima…naravno o reprezentaciji BiH,o Premijer ligi BiH itd…
# Dugo si u nogometu kao igrač,nastupao si u brojnim klubovima u BiH i Austriji !!!
-Vrlo mlad sam počeo igrati nogomet u Jesenicama,a nakon zapaženih parija u Sloveniji i Austriji dobio sam poziv da zaigram u BiH.Prvo sam igrao u ekipi Zvijezde iz Gradačca gdje su me trenirali Zoran Ćurguz i Dragan Jović.Vrlo brzo sam bio pozvan od ekipe sa Koševa i sa velikim ponosom i čašću ponio sam dres FK Sarajevo.Igrao sam u ekipi sa brojnim kvalitetnim igračima i lljudima:Torlak,Husejinović,Dupovac,Suljić,Belošević,Milošević…Bilo je dosta dobrih dobrih utakmica u kojima smo pružili kvalitetne partije i slavili pobjede, ali sigurno da mi je najdraži trijumf u stotom derbiju kada sam postigao zgoditak glavom i donio veliko,nemjerljivo slavlje svima u klubu i našim frenetičnim navijačima.Kakon te pobjede i tog zgoditka čitavu sedmicu sam bio u žiži naših navijača koji su me gotivili na svakom ćošku u čaršiji.
# Odlaziš u Austriju,igraš za brojne klubove…!!!
-Nisam se pokajao ni jednog trenutka što sam opet zaigrao u Austriji.Igrao sam za brojne klubove:Magdalen,Sittersdorf,Steinfeld…a trenutno igram za ekipu SV DELLACH¬¬¬ GAIL.Moja ekipa je prva sa 37 bodova,već smo jesenji prvaci a ja sam u 15 odigranih mečeva postigao 22 gola.Svi nogometni stručnjaci su nas već proglasili novim prvakom na kraju sezone i da ćemo zaigrati u većem rangu takmičenja,ali iako to godi,ima još dosta da se igra ove jeseni i narednog proljeća.
# Igraš i mali nogomet.I tu si ostavio veliki trag u Austrijskoj Bundes ligi u futsalu !!!
-Nastupao sam za ekipu Murexin Alstars iz grada Wiener Neustadt –okolini Beča,a gdje sam sa ekipom ostvario sjajne rezultate.Takođe sam proglašen 3 puta za najboljeg igrača lige a 2 puta sam bio najbolji strijelac.Od ove sezone koja počinje 21 novembra sam u ekipi LPSV Villach koja igra u drugoj ligi,tu sam trener i igrač, a vodeći ljudi kluba su zacrtali plan-ulazak u najjači rang takmičenja.
#U novembru BiH igra odlučujuće mečeve za ulazak u baraž.Može li BiH uspjeti …!!!
-Svi ljubitelji nogometa u BiH ali i dijaspori vjeruju da BiH ima tim koji može izboriti baraž.Sigurno da će to biti vrlo teški mečevi,neizvjesni i da će trebati da se sve u ekipi na terenu posloži pa da se bude bolje i od Finske i Ukrajine.Vjerujem da će Džeko,Kolašinac,Pjanić,Stevanović,Prevljak,Nalić…pružiti maksimum znanja,borbenosti,htijenja…i nošeni podrškom iz punog gledališta,uspjeti izboriti baraž.
# Sigurno pratiš i zbivanja u Premijer ligi BiH…!!!
-U toku sam dešavanja u i oko Premijer lige BiH.Za sada je najviše pokazao Zrinjski,ali tu je i Tuzla City,Sarajevo,Borac,Željezničar,Sloboda…i sigurno da među njima treba tražiti novog šampiona i ekipe koje će zaigrati iduće godine u Evropi.Ovog vikenda igraju se dva meča koji mogu dosta toga odlučiti o svemu tome i sigurno da će rezultati susreta Zrinjski – Sarajevo,kao i meča Tuzla City-Borac biti pokazatelj ko ima največe šanse za naslov i izlazak u Evropu.Do kraja ima još dosta da se igra,puno bodova je moguće osvojiti i sve je moguće.
(Rešad MAMELA/Sportske.ba)




