Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Igrač Sarajeva koji je 42 dana bio u komi, zaplakao kada je čuo pjesmu bordo navijača! (VIDEO)

    Igrač Sarajeva koji je 42 dana bio u komi, zaplakao kada je čuo pjesmu bordo navijača! (VIDEO)

    07.12.2025
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    “Zaplakao sam kad je krenula pjesma bordo navijača… Bio sam presretan. Vidio sam drage ljude. Javljali su mi se mnogi. I oni koje ne znam. Zamisli, u loži sretnem Miroslava Stevića. Došao gledati vječiti derbi i neke igrače. Sa “Stevom” sam igrao za mladu jugoslovensku reprezentaciju. Ko zna da li bi ga ikad sreo da me nije pozvao moj klub FK Sarajevo da budem gost na derbiju. Haman sam bio sretan. Uživao sam s prijateljem i najboljim berberom Esom Patkovićem. Hvala FK Sarajevo, hvala Denisu Huseinbegoviću… Hvala najboljim navijačima koji su nosili Sarajevo do veličanstvene pobjede”- izjavio je Vejsil Varupa.

    Varupa je za Sarajevo igrao od 1988-1992.godine. Potom je potpisao za varaždinski Varteks. I tu za njega počinje drama. Koja ga i danas prati.

    “Imali smo tešku saobraćajnu nesreću. Poginuo je moj prijatelj i saigrač Esad Zilkić. Ja sam 42 dana bio u komi. Nisu mi davali šanse da preživim, srce je bilo jako, napustio sam bolnicu, ali nikad nisam mogao više igrati nogomet”- prisjeća se Vejsil.

    Svašta se izdešavalo u životu ovog nekad sjajnog braniča, koji je do početka rata bio standardni mladi jugoslovenski reprezentativac. Imao je poziv za A tim, želio ga Ivica Osim, ali rat je prekinuo njegove snove.

    Nakon teške povrede zadobijene u saobraćajnoj nesreći nevolje su stizale jednu za drugom. Dvije sestre su prerano otišle na drugi svijet. Nije izdržalo ni srce Vejsilovog oca. A srčani udar pokosio je njegovog mlađeg brata Elvedina, legendu Travnika.

    “Takva mi sudbina. Puno je bilo i nepravdi. Karijera je prekinuta kad sam najviše trebao dati. To je život…

    Poziv prijatelja da organiziraju utakmicu njemu u čast u njegovom rodnom Vitezu, vratio ga u život.

    ” Kad misliš da je sve crno, nešto se desi. Prijatelji iz KMF Vitez, legende Sarajeva i ekipa Zvijezde BiH koje okupljaju Nedim Runda i Sinan Sinanović, digli su se da organiziraju utakmicu u mom Vitezu. Bit će sad u srijedu. Već sam se čuo s nekim mojim prijateljima i nekadašnjim saigračima. Sretan sam poput dijeta što ću neke vidjeti nakon toliko godina. Zaplakao sam kada sam gledao i slušao poruku Marija Stanića. Bili smo cimeri u mladoj reprezentaciji. Stana bi došao da nije u Dubajiu. Sretan sam što se javio. Ponosan na svoj Vitez, na prijatelj, na raju iz svih gradova. Zahvalan sam Aladinu i Amelu iz KMF Vitez, Borisu načelniku  Viteza, predsjedavajućem Nermanu, Mariji… Zahvalan sam prijatelju Gagiju. Kod njega u “Boru” bit će druženje. Hvala svima koji su se angažirali da organiziramo dolazak bh.vedeta u Vitez. Veliki je to događaj za naš grad.

    Hvala svima. Hvala mom Sarajevu. Pozivam sve prijatelje da dođu u srijedu u 18 sati u Gradsku dvoranu u Vitez”- poručio je Vejsil Varupa.

     

    Đ. D.

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    FK Sarajevo kosevo Vejsil Varupa
    Prethodni članakBanjalučani u punom gasu protiv Posušja, siguran trijumf za ostanak na čelu tabele
    Sljedeći članak Ismail Zulfić srušio evropski seniorski rekord, Ismail Barlov sedam puta zlatni!

    Povezani članci

    Kolumbija srušila DR Kongo i zasjela na čelo grupe: Dominacija krunisana u završnici/VIDEO

    24.06.2026
    Lukić na treningu Zmajeva

    Dok se Lukić sprema za Katar, Cluj mu postavio cijenu: Francuzi i Nijemci ozbiljno zagrijani

    23.06.2026
    Ronaldo je obilježio ovaj susret

    Portugalci petardom počastili Uzbekistan, Ronaldo ušao u anale

    23.06.2026
    Borac na Zlatiboru brusi formu

    Borac brusio formu za Ligu prvaka pobjedom nad Sutjeskom

    23.06.2026
    Najnovije
    zlatan ibrahimovic fox news

    Ibrahimović: Hrvatskoj nije trebao taktičar genijalac. Wittyngham: Pomogla im je umjetna tvorevina

    24.06.2026
    sunjic dzeko

    Na kojim se sve TV stanicama u BiH i regionu može gledati TV prenos utakmice BiH – Katar

    24.06.2026
    reprezentacija bih jasna bajraktarević

    Jasna Bajrakatević ima poruku i savjet za Zmajeve uoči utakmice odluke: Vaš protivnik nije Katar…

    24.06.2026
    hrvatska panama

    Lončarević o igri Hrvatske: Imamo velikih problema, mi se s time ne možemo nositi

    24.06.2026
    Preporuka
    reprezentacija bih jasna bajraktarević

    Jasna Bajrakatević ima poruku i savjet za Zmajeve uoči utakmice odluke: Vaš protivnik nije Katar…

    memic i mujakic

    Idealni i crni scenario za svaku grupu: Šta treba BiH da prođe ako pobijedi Katar jedan razlike

    meksiko navijaci

    Danas rasplet u grupama A, B i C: Borba za osminu finala dostiže vrhunac

    Rus kaže da nema brige

    Rus iz Seattlea pred Katar: Kakvo je to pitanje? Bosna pobjeđuje!

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.