HNK Šibenik u novu, izuzetno zahtjevnu fazu klupske historije ulazi s poznatim imenom na klupi, jer je za novog glavnog trenera imenovan Mehmed Alispahić, nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine i bivši fudbaler Sarajeva, Željezničara, Slobode…
Nakon ispadanja iz HNL-a i neuspjeha u dobijanju licenci za prva tri ranga takmičenja, Šibenik će takmičarsku sezonu započeti u četvrtom rangu hrvatskog fudbala. U takvim okolnostima, povjerenje je ukazano Alispahiću, koji već duže vrijeme živi u Šibeniku i ranije je bio uključen u rad s omladinskim selekcijama kluba.
Novi trener ističe da se ekipa praktično formira od nule, uz oslanjanje na domaće snage i entuzijazam. Kako navodi, okosnicu tima činit će lokalni fudbaleri koji su do sada nastupali u kantonalnim ligama ili malom fudbalu, a svi će igrati isključivo iz ljubavi prema klubu, bez finansijske naknade.
Rođeni Bugojanac naglašava da je u ovom trenutku najvažniji cilj očuvanje kluba i njegovo preživljavanje, te da rezultatski imperativ nije u prvom planu, već stabilizacija Šibenika i postavljanje temelja za budućnost.




