Nekadašnji reprezentativac Bosne i Hercegovine Ivan Sesar ima novi klub.
Posljednji angažman Sesar je imao u susjednoj Hrvatskoj gdje je igrao za Rudeš, no nakon samo nekoliko mjeseci odlučio je ponovo da promijeni klub.
U narednom periodu Sesar će igrati u Norveškoj, u klubu Kvih Halden koji se takmiči u tamošnjem 3. rangu, a ovdje bi navodno trebao ostati i nakon što završi karijeru.
Inače, Sesaru od ranije u Norveškoj živi supruga, tako da ovaj njegov potez i nije toliko iznenađujući, naročito ako se uzme u obzir da se polako približava kraj karijere.
“Vrijeme je za novu stranicu u životu”, poručio je Sesar.
Kroz karijeru je nosio dresove brojnih klubova. Igrao je, između ostalog, za Široki Brijeg, Koper, Lokomotivu, Sarajevo, Široki Brijeg, Tuzla City, Elazigspor, Akhisarspor…




