U naselju Gornji Brezik kod Brčkog došlo je do urušavanja nadstrešnice koja je bila u fazi izgradnje na stadionu lokalnog niželigaškog kluba.
Na svu sreću, u ovom incidentu nije bilo povrijeđenih osoba. Mještani ističu da je tragedija izbjegnuta pukom srećom.
Posebno zabrinjava činjenica da je na istom stadionu prije nekoliko dana odigrana fudbalska utakmica. Sa velikim brojem gledalaca upravo na toj tribini!
Prema navodima RTV BN, riječ je o projektu koji se finansira sredstvima Vlade Brčko distrikta BiH.
Mještani i predstavnici lokalne zajednice traže da se utvrde okolnosti pod kojima je došlo do urušavanja. Takođe i odgovornost svih uključenih u realizaciju ovog projekta.




