Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Ostali sportovi»Karl-Heinz Rummenigge proglašen ambasadorom Sportskih igara mladih

    Karl-Heinz Rummenigge proglašen ambasadorom Sportskih igara mladih

    24.02.2024
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Karl-Heinz Rummenigge, bivši njemački nogometaš i član upravnog odbora Bayern Münchena, na svečanoj ceremoniji u Beogradu proglašen je ambasadorom Plazma Sportskih igara mladih. Rummenigge je tako podržao najveću sportsko amatersku manifestaciji u Evropi i postao dio velike SIM porodice ambasadora među kojima su Aleksander Čeferin, predsjednik UEFA-e, Nasser Al-Khelaifi, predsjednik PSG-a, sportisti Edin Džeko, Luka Modrić, Predrag Mijatović, Darijo Srna, Nemanja Vidić, Džanan Musa, Slaven Bilić i mnogi drugi.

    Sportske igre mladih kroz 28 godina djelovanja od osnivanja, okupile su više od 2,7 miliona djece i mladih u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini te Srbiji, a od ove godine kao četvrta zemlja priključila se i Slovenija.

    Idejni osnivač i predsjednik SIM-a Zdravko Marić u Sava centru u Beogradu pozdravio je prisutne i zahvalio svim sponzorima i ambasadorima koji dugi niz godina podržavaju Igre.

    – Kad pogledam retrospektivno što smo sve napravili u ovih 28 godina uvijek sam posebno ponosan na svu djecu koja sudjeluju na natjecanjima i što mi kao organizacija uspijevamo da im svake godine sudjelovanje bude potpuno besplatno. Želim zahvaliti vladama svih država u kojima održavamo Igre na potpori, a uvijek moram posebno zahvaliti i velikom Predragu Mijatoviću, ali i jednom od najboljih osoba koje poznajem, Aleksanderu Čeferinu, čija nam potpora posljednjih godina neizmjerno znači – kazao je Marić.

    Već dugi niz godina ambasador Plazma Sportskih igara mladih je i Johannes Hahn, Evropski komesar za budžet i administraciju, koji je ovom prilikom Karl-Heinz Rummeniggeu uručio plaketu Sportskih igara mladih i poželio dobrodošlicu na sebi svojstven način.

    – Dobrodošli u Sportske igre mladih koje spajaju četiri zemlje, a to je veliki uspjeh i odmah da vam kažem, ovo nije kraj već tek poluvrijeme ove sportske priče i vjerujem u njezino daljnje širenje – kazao je Hahn.

    Dvostruki osvajač Zlatne lopte, jedan od najboljih svjetskih napadača 1970-ih i 1980-ih, osvajač Evropskog prvenstva Karl-Heinz Rummenigge, najveći dio karijere proveo je u Bayernu, gdje je danas član nadzornog odbora, a od sada i ambasador Sportskih igara mladih.

    – Presretan sam što sam proglašen ambasadorom Sportskih igara mladih i što smo se okupili na ovako sjajnom događaju, a to mi je zaista velika čast i svima zahvaljujem – kazao je Rummenigge.

    Obraćajući se učesnicima, on je između ostalog naglasio da je sport sjajan alat koji okuplja mlade i djecu, a njihovi osmijesi su nešto najljepše. Dodao je i da djeca iz svih zemalja trebaju biti jedan tim koji vodi ljubav prema sportu.

    U sklopu programa održano je i revijalno takmičenje u jednoj od najpopularnijih sportskih disciplina Plazma Sportskih igara mladih – igri između dvije vatre, na kojem su učestvovala djeca iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije i Srbije.

    Plazma Sportske igre mladih 14. sezonu započele su u februaru ove godine sportsko-edukativnim događajem pod nazivom Zero Waste-Budi dio igre-Čuvajmo našu planetu, u saradnji sa kompanijom Coca-Cola u sklopu koje se održavaju i edukativne radionice realizovane u saradnji sa Fondom za zaštitu okoliša Federacije Bosne i Hercegovine, a Zero Waste se nastavlja već u ponedjeljak u Kiseljaku. Pokrovitelj ovogodišnjih Igara u BiH je Vlada Federacije BiH i Federalno ministarstvo kulture i sporta, saopćeno je iz Sportskih igara mladih.

    (FENA)

    Dodajte sportske.ba među omiljene izvore

    Karl Heinz Rummenigge
    Prethodni članakSimon Rožman govorio o ostavci: Svako ko je u sportu zna…
    Sljedeći članak Karić: Zbog Želje sam odbio Zrinjski i Sarajevo

    Povezani članci

    Džumhur stao na startu Mallorce: Nakon sjajnih kvalifikacija uslijedio poraz u prvom kolu

    24.06.2026
    Andrej Nedić

    Nedić se brzo resetovao: Bh. teniser krenuo pobjedom u Rumuniji i napada novo Challenger četvrtfinale

    24.06.2026
    Abedin Mujezinović

    Abedin Mujezinović ponovio uspjeh Amela Tuke i osvojio bronzu u Volosu

    22.06.2026

    Nedić ostao bez trofeja u Samoboru, bh. teniser već gleda prema novom turniru

    22.06.2026
    Najnovije

    Danas rasplet u grupama A, B i C: Borba za osminu finala dostiže vrhunac

    24.06.2026
    Rus kaže da nema brige

    Rus iz Seattlea pred Katar: Kakvo je to pitanje? Bosna pobjeđuje!

    24.06.2026

    ACB liga: Valencia na korak do titule, Barcelona juri majstoricu i spas sezone

    24.06.2026

    Kolumbija srušila DR Kongo i zasjela na čelo grupe: Dominacija krunisana u završnici/VIDEO

    24.06.2026
    Preporuka
    Sergej Barbarez i Ivan Šunjić

    Barbarez pred Katar: Ne očekujem ništa drugačiju utakmicu od prethodne dvije koje smo igrali

    barbarez vels bih cardiff

    Jedan podatak nikako ne ide u prilog Zmajevima uoči Katara, Barbarez se toga sigurno sjeća

    pasalic

    Hrvatska savladala Panamu, protiv Gane će igrati odlučujući meč grupne faze

    tabakovic trening bih (1)

    Sofascore objavio mogući sastav BiH protiv Katara, pogledajte koga su stavili u startnih 11

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.