Iako je sarajevski Željezničar na terenu uspio nadoknaditi zaostatak iz prve utakmice protiv dobojske Sloge, dramatičan revanš četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine ostao je u sjeni ogromnog sudijskog previda.
Pobjednik je odlučen nakon izvođenja jedanaesteraca u kojima su Dobojlije bile uspješnije, ali ključni trenutak meča desio se mnogo ranije, kada sudijska ekipa nije priznala regularan pogodak Dženana Šabića. Uprkos tome što je lopta jasno prešla gol-liniju, arbitri su ostali nijemi, direktno utječući na ishod susreta i evropske ambicije kluba s Grbavice.
Ovakav rasplet situacije izazvao je gnjev kod navijača, a najoštriji u kritikama bio je legendarni as plavih Nikola Nikić. On se putem društvenih mreža oglasio u svom prepoznatljivom, beskompromisnom maniru, ne birajući riječi za arbitre koji su bili zaduženi za dijeljenje pravde.
“Pomoćnog sudiju odmah u zatvor. Pa metar od stative stoji i neće da pokaže da je gol, a ove u VAR sobi na Goli otok, ako je još u funkciji. Ovo je strašni sud i dno dna. Mi doveli Slovenca, pa oni su majstori za skijanje i skokove. Ne zna on kakvi smo mi poltroni i du**lisci”, napisao je Nikić na Facebooku.
Pravdu na stadionu Luke dijelio je Ermin Sivac uz asistenciju Jure Muse i Josipa Čolića. Ulogu četvrtog sudije obavljao je Darko Gedžić, dok su u VAR sobi sjedili Josip Martinović i Davor Bejo.
Najveća odgovornost za nepriznati gol pripisuje se pomoćniku Musi, koji je zbog svoje pozicije morao signalizirati pogodak Šabića.




