Košarkaš Oklahome Shai Gilgeous-Alexander osvojio je drugu godinu zaredom MVP nagradu za najkorisnijeg igrača NBA lige, objavio je ESPN.
NBA liga je objavila ime dobitnika jednog od najprestižnijih individualnih priznanja u svijetu košarke.
Iza sebe ostavio Wembanyamu i Jokića
U konkurenciji za MVP nagradu ove sezone bili su i Victor Wembanyama iz San Antonija, kao i Nikola Jokić iz Denvera.
Ipak, priznanje je, prema informacijama ESPN-a, ponovo pripalo kanadskom košarkašu, koji je bio lider Oklahome tokom još jedne izuzetne sezone.
Sezona za historiju
Shai Gilgeous-Alexander je ove sezone u 68 odigranih utakmica prosječno bilježio 31,1 poen, 6,6 asistencija i 4,3 skoka.
Novim MVP priznanjem postao je tek 14. igrač u historiji NBA lige koji je uspio osvojiti ovu nagradu dvije godine zaredom.
A global media panel of 100 voters selected the winner of the 2025-26 Kia NBA Most Valuable Player Award.
The complete voting results ⬇️ pic.twitter.com/ki6ZYk5Tq9
— NBA Communications (@NBAPR) May 17, 2026




