Everton je prije nekoliko dana pružio ruku spasa Deleu Alliju.
Jedno vrijeme Alli je smatran jednim od najvećih talenata engleskog fudbala, ali zbog neprofesionalnog načina života svoj potencijal nije posve iskoristio.
Upravo zbog toga ga se na kraju i riješio Tottenham, a iako se činilo da bi ga transfer u Everton mogao uozbiljiti, stvari nisu krenule kako treba.
Alli je nastavio privlačiti pažnju lošim stvarima van terena. Na prvi trening je tako došao u Rolls Royceu vrijednom 300.000 funti, a na meti kritika se našao i zbog načina na koji se obukao prilikom dolaska na jučerašnju utakmicu protiv Brentforda u FA Cupu.
U međuvremenu oglasio se i legendarni fudbaler Glen Hoddle.
“Nije mi se svidio način na koji je izašao na teren, tačnije to što je obukao. Mislio sam da su ga dovukli s ulice. Ako si već došao u novi klub, obuci bar odjeću tog kluba”, rekao je Hoddle.
Pogledajte…
Dele Alli and Donny van de Beek were presented to the Goodison Park faithful at half-time of Everton's clash with Brentford. pic.twitter.com/qUjUcrxwEe
— Squawka Live (@Squawka_Live) February 5, 2022
