Close Menu
    Sportske.baSportske.ba
    • Naslovnica
    • Najnovije
    • Fudbal
      • Reprezentacija BiH
      • Premijer liga BiH
      • Niže lige
      • Ino fudbal
      • Omladinski fudbal
    • Košarka
    • Rukomet
    • Ostali sportovi
    • Magazin
    Sportske.baSportske.ba
    Home»Fudbal»Legende bh. fudbala na okupu: Dok cijela zemlja priča o Zmajevima, asovi zaigrali u TC Areni
    Fudbal

    Legende bh. fudbala na okupu: Dok cijela zemlja priča o Zmajevima, asovi zaigrali u TC Areni

    Sada je red na novu generaciju Zmajeva da obraduje naciju i pokuša ispisati nove stranice historije bh. fudbala na Svjetskom prvenstvu.
    06.06.2026
    Facebook Twitter WhatsApp
    podijeli
    Facebook Twitter WhatsApp

    Fudbal je ovih dana glavna tema u Bosni i Hercegovini. Gdje god da krenete, u kafiću, na ulici ili među prijateljima, razgovor se vrlo brzo vrati na reprezentaciju Bosne i Hercegovine i predstojeći nastup na Svjetskom prvenstvu.

    Razlog za to je više nego jasan. Zmajevi su izborili plasman na Mundijal, a prva utakmica protiv Kanade igra se već 12. juna. Nakon toga izabranike Sergeja Barbareza očekuju susreti protiv Švicarske i Katara u grupnoj fazi takmičenja.

    Dok navijači analiziraju šanse Bosne i Hercegovine i prognoziraju koliko daleko reprezentacija može dogurati, u Sarajevu su se okupila neka od najvećih imena bh. fudbala.

    U TC Areni odigrana je prijateljska utakmica veterana i bivših fudbalskih asova, svojevrsna uvertira u ono što večeras očekuje reprezentaciju BiH protiv Paname u generalnoj probi pred Svjetsko prvenstvo.

    Asovi koji su obilježili jednu eru

    Na terenu su se pojavila brojna poznata imena koja su godinama gradila i predstavljala bh. fudbal.

    Među njima su bili Mirsad Bećiragić, Vlatko Glavaš, Hadis Zubanović, Zoran Kokot, Torlak, Ramić, Bašić, Osmanović, Brković, Alić, Tabaković, Kulić, Kružić, Samir Bekrić, Bulent Bukić, Bičević i brojni drugi nekadašnji fudbaleri koji su ostavili dubok trag u domaćem fudbalu.

    Druženje je organizovano u TC Areni kod Cocalića i Tabakovića, a osim rezultata, mnogo važniji bili su zajedništvo, uspomene i poruka podrške reprezentaciji Bosne i Hercegovine pred najveći izazov u posljednjih nekoliko godina.

    Mnogi od njih godinama su nosili dresove najvećih bh. klubova, nastupali za reprezentaciju ili ostavili neizbrisiv trag na domaćim terenima, pa je njihov susret izazvao veliko interesovanje ljubitelja fudbala.

    Dok se cijela država priprema za početak Mundijala, legende bh. fudbala još jednom su pokazale koliko ljubav prema igri i reprezentaciji traje bez obzira na godine.

    Sada je red na novu generaciju Zmajeva da obraduje naciju i pokuša ispisati nove stranice historije bh. fudbala na Svjetskom prvenstvu.

    legenda svjetsko prvenstvo
    Prethodni članakBivši reprezentativac pred Svjetsko prvenstvo optimističan: Imamo pravo na nadu
    Sljedeći članak Borac pred potpisom trećeg pojačanja: U Banjaluku stiže hrvatski veznjak i nekadašnji igrač Hajduka i Salzburga

    Povezani članci

    Počela zamjena umjetne trave na pomoćnom terenu stadiona Koševo

    05.06.2026

    Huseinbašić napušta Njemačku i seli u Portugal

    05.06.2026

    Zanimljiva statistika: BiH ima najvisočiji tim na Mundijalu!

    05.06.2026

    Baždar na raskrsnici karijere: Zmaj između ostanka u Španiji i povratka u Humsku

    05.06.2026
    Najnovije

    Zrinjski angažovao novog defanzivca koji je igrao za Wolfsburg

    06.06.2026

    Musa vodio Dubai do nove pobjede nad Partizanom: Finalna serija seli u Beograd, titula na dohvat ruke

    06.06.2026

    Newcastle odredio cijenu za Tonalija: Manchester United sprema veliku ponudu

    06.06.2026

    Borac pred potpisom trećeg pojačanja: U Banjaluku stiže hrvatski veznjak i nekadašnji igrač Hajduka i Salzburga

    06.06.2026
    Preporuka

    Murat Alibašić o novoj nadi bh. fudbala: Malik Jakupović živi za dan kada će zaigrati za reprezentaciju BiH

    Liga nacija: UEFA objavila kad i gdje igramo protiv Rumuna, Poljaka i Šveđana

    Breza odaje počast kapitenu: Jedan od najvećih murala Edina Džeke u BiH otvara se na dan utakmice protiv Kanade

    Demirović: Zvala me Njemačka, ali srce je reklo Bosna

    Sportske.ba
    Facebook Instagram YouTube
    • Naslovnica
    • Impressum
    • RSS
    • Pravila privatnosti
    • Uslovi korištenja
    © 2026 sportske.ba

    Unesite pojam i pritisnite Enter za pretragu. Pritisnite Esc za povratak.